|

حادثه امنیتی در سواحل یمن

گفته شده که یک موشک در نزدیکی کشتی یونانی فرود آمده است. همزمان نیز یک تانکر شیمیایی، متعلق به امارات، در فاصله حدود دو مایلی دورتر در حال حرکت بوده است.

حادثه امنیتی در سواحل یمن

به گزارش شبکه شرق، شرکت امنیت دریایی آمبری از وقوع یک حادثه در ۵۰ مایل دریایی از سواحل بندر الحدیده در یمن خبر داده است.

به نقل از الجزیره، شرکت امنیت دریایی آمبری متعلق به انگلیس با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع یک حادثه در ۵۰ مایل دریایی از سواحل بندر الحدیده در یمن دریافت کردیم.

گزارش‌های تکمیلی حاکی از آن است که حادثه مورد اشاره به یک کشتی باری فله متعلق به یونان با پرچم جزایر مارشال اشاره دارد که یک موشک در آب‌ها در ۶۳ مایلی غرب الحدیده در نزدیکی این کشتی فرود آمده است.

گفته شده که یک موشک در نزدیکی کشتی یونانی فرود آمده است. همزمان نیز یک تانکر شیمیایی، متعلق به امارات، در فاصله حدود دو مایلی دورتر در حال حرکت بوده است.

هنوز به صورت رسمی کسی مسئولیت پرتاب این موشک را برعهده نگرفته، اما پیشتر خبرگزاری رویترز به نقل از محمد عبدالسلام، سخنگوی حوثی‌های اعلام کرده بود که عملیات در دریای سرخ، تنها با پایان یافتن تجاوز جنگ غزه متوقف خواهد شد. سخنگوی حوثی‌های یمن تاکید کرد: اگر حمله اسرائیل به غزه متوقف شود و کمک‌های انسانی وارد غزه شود، ما نیز در ارزیابی اوضاع تجدید نظر خواهیم کرد.

«عزیز راشد» کارشناس امور نظامی و راهبردی یمن هم تصریح کرده است که نیروهای مسلح یمن از سلاح‌های منحصر‌به‌فرد و متنوعی در عملیات دریایی خود علیه کشتی‌های آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی استفاده کرده‌اند. این نیروها تجهیزات لازم را برای رصد و پیگیری اهداف راهبردی در دریای سرخ و عرب دارند.

اتاق عملیات نیروهای مسلح یمن این اقدامات را با هوشمندی و به صورت حرفه‌ای مدیریت می‌کند. یمن هر چقدر هم که تحت فشار قرار گرفته و تهدید شود، هرگز دست از حمایت از ملت فلسطین برنمی‌دارد.

راشد تاکید کرد: رهبران و ملت یمن تصمیم خود را در این خصوص گرفته‌اند و هر هفته شاهد برگزاری راهپیمایی‌های میلیونی در حمایت از این تصمیم در سراسر یمن هستیم. کشور یمن به فشارهای آمریکا از طریق فشار بر تنگه باب‌المندب پاسخ خواهد داد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها