|

گاردین: چین رتبه دوم را در هزینه‌های تربیت کودک درجهان دارد

یک مرکز تحقیقات برجسته چینی فاش کرد که چین یکی از گرانترین کشورهای جهان در حوزه تربیت کودکان است و در این زمینه از آمریکا و ژاپن پیشی گرفته است.

گاردین: چین رتبه دوم را در هزینه‌های تربیت کودک درجهان دارد

به گزارش شبکه شرق، یک مرکز تحقیقات برجسته چینی فاش کرد که چین یکی از گرانترین کشورهای جهان در حوزه تربیت کودکان است و در این زمینه از آمریکا و ژاپن پیشی گرفته است.

روزنامه گاردین نوشت:« بر اساس گزارش مؤسسه تحقیقات جمعیت «یوآ»، میانگین هزینه تربیت کودکان در چین تا سن ۱۸ سالگی بالغ بر ۵۳۸ هزار یوآن چین(۴۲۹۳۲۴۰۰۰۰ تومان ) است که ۶.۳ برابر تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور می باشد.

این روزنامه افزود: «برای کودکانی که در شهرهای چین بزرگ می شوند، متوسط هزینه به ۶۶۷ هزار یوآن می رسد که چین را پس از کره جنوبی در زمینه گران ترین کشورها درهزینه های تربیت کودک در جایگاه دوم قرار می دهد.»

این مؤسسه در گزارش خود به این نتیجه رسید که کاهش نرخ زاد و ولد تأثیر عمیقی بر پتانسیل رشد اقتصادی چین، پویایی در نوآوری، شاخص حس خوشبختی مردم و حتی جوان سازی ملت چین دارد و دلیل اساسی این که چین تقریبا پایین ترین نرخ باروری در جهان را دارد این است که از بالاترین هزینه های فرزنددار شدن رنج می برد.

منبع: شفقنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها