|

افزایش شمار شهدای نوار غزه به ۲۹ هزار و نفر

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که ۲۹٫۱۹۵ نفر از ابتدای یورش صهیونیست‌ها به نوار غزه در ۱۵ مهر تا کنون شهید شده و ۶۹٫۱۷۰ نفر زخمی شده‌اند.

افزایش شمار شهدای نوار غزه به ۲۹ هزار و نفر

به گزارش شبکه شرق، وزارت بهداشت فلسطین بعد از ظهر امروز سه شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم اسراییل در ۹ مورد جنایت در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۳ شهروند فلسطینی را شهید و ۱۴۲ نفر دیگر را زخمی کرد.

به گزارش روز سه شنبه از الجزیره، وزارت بهداشت فلسطین افزود: با احتساب شهدای تازه ۲۴ ساعت گذشته، شمار شهدای فلسطین از آغاز تجاوزگری ارتش رژیم اسراییل  به نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۲۹ هزار و ۱۹۵ نفر و شمار زخمی ها هم به ۶۹ هزار و ۱۷۰ نفر رسید.

تداوم حملات رژیم صهیونیستی، افزایش روزافزون شمار شهدا و مجروحان، ناتوانی کادر درمان، سرما، بیماری و از بین رفتن شبکه آب و فاصلاب، شرایط سختی را با گذشت صد و سی و هفت روز از جنگ در غزه رقم زده است.

جنگ رژیم اسراییل علیه نوار غزه، وارد یکصد و سی و هفتمین روز خود شده و همزمان با آن کشتار و جنایات رژیم اسراییل علیه غیرنظامیان و آوارگان فلسطینی با شدت تمام ادامه دارد.

طبق آخرین آمار اعلام شده، بسیاری از پیکرهای شهدا زیر آوار و برخی دیگر در روی زمین مانده و اشغالگران مانع از رسیدن تیم های امداد و نجات و پزشکی به آنها می شوند.

اوضاع بیمارستان «ناصر» فاجعه بار است و ۲۵ کادر درمانی و ۱۳۶ بیمار در آن بدون برق، آب، غذا و دستگاه اکسیژن هستند.

نظامیان رژیم اسراییل مرکز درمانی ناصر را به پادگان نظامی تبدیل کرده اند که این جان بیماران و کادر درمانی را به خطر می‌اندازد.

تلاش‌های سازمان بهداشت جهانی برای تخلیه باقیمانده بیماران به مراکز درمانی دیگر ادامه دارد و اشغالگران همچنان مانع از ورود کمک های پزشکی و بشردوستانه به مرکز درمانی ناصر می شوند.

در این میان سازمان امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (انروا) از وخامت روزافزون اوضاع خبر داده و زنگ خطر را به صدا درآورده است. انروا اعلام کرده که قریب به سه از چهار نفر در غزه آب ناسالم می‌نوشند و بیماری های اپیدمی در حال افزایش است.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها