|

شمار شهدای غزه به ۲۸هزار و ۸۵۸ نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که شمار شهدای حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۲۸ هزار و ۸۵۸ نفر رسید.

شمار شهدای غزه به ۲۸هزار و ۸۵۸ نفر رسید

به گزارش شبکه شرق، وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۳ فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیدند و بدین ترتیب، شمار شهدای غزه از آغاز جنایات رژیم اسراییل، به ۲۸ هزار و ۸۵۸ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری «الجزیره» قطر، وزارت بهداشت غزه در تازه ترین آمار خود اعلام کرد که رژیم اشغالگر در ۲۴ ساعت گذشته، ۹ جنایت در نوار غزه علیه ملت فلسطین انجام داده که در نتیجه آن، ۸۳ فلسطینی شهید و ۱۲۵ نفر دیگر زخمی شدند.

این وزارت خانه افزود: شمار شهدای غزه از آغاز جنایات رژیم اشغالگر در ۷ اکتبر(۱۵ مهر) تاکنون، به ۲۸ هزار و ۸۵۸ نفر و تعداد زخمی ها نیز به ۶۸ هزار و۶۷۷ نفر رسید.

با گذشت ۱۳۴ روز از آغاز حملات رژیم اسراییل به نوار غزه، در حالی که تلاش های میانجی ها برای حل این بحران ادامه دارد، نظامیان اشغالگر همچنان جنایت می کنند و در حال خلق یک تراژدی و فاجعه ای دیگر در شهر «رفح» در جنوب نوار غزه هستند.

شهر رفح بیش از یک میلیون و چهارصد هزار آواره فلسطینی را در خود جای داده و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کودک کش رژیم اسراییل به تازگی اعلام کرده که حملات گسترده ای را طی روزهای آتی به این شهر انجام خواهد داد؛ حملاتی که با همدستی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا صورت می گیرد.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها