|

آمریکا: پاسخ نظامی اسرائیل در غزه بیش از حد بوده

رئیس جمهوری آمریکا گفت: من در حال حاضر برای ایجاد توافقی در مورد آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها (اسرا) سخت تلاش می‌کنم. افراد بیگناه زیادی هستند که گرسنگی می‌کشند، دچار مشکل شده و می‌میرند. این مساله باید متوقف شود.

آمریکا: پاسخ نظامی اسرائیل در غزه بیش از حد بوده

به گزارش شبکه شرق، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که پاسخ نظامی رژیم اسراییل در نوار غزه «بیش از حد» است و وی برای یک وقفه پایدار در این جنگ تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بایدن بامداد جمعه اظهار کرد: به عقیده من، نحوه پاسخ [اسرائیل] در نوار غزه بیش از حد بوده است.

وی افزود: من در حال حاضر برای ایجاد توافقی در مورد آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها (اسرا) سخت تلاش می‌کنم. افراد بیگناه زیادی هستند که گرسنگی می‌کشند، دچار مشکل شده و می‌میرند. این مساله باید متوقف شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. از هفتم اکتبر گذشته شمار شهدای حملات رژیم اسراییل به ۲۷ هزار و ۸۴۰ نفر و زخمی ها به ۶۷ هزار و ۳۱۷ نفر رسیده است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها