|

ماجرای دریافت سکه از سوی نماینده مجلس چیست؟/ فیلم

رئیس مجلس در واکنش به ادعای دریافت سکه از سوی یکی از نمایندگان مجلس گفت: به دادستان به ادعای دریافت «سکه» از سوی یکی از نمایندگان رسیدگی کند.

ماجرای دریافت سکه از سوی نماینده مجلس چیست؟/ فیلم

به گزارش شبکه شرق، رئیس مجلس گفت: در یک برنامه زنده تلویزیونی فردی ادعایی را درباره دریافت سکه از سوی یکی از نمایندگان مجلس مطرح کرده است که دادستان باید به عنوان مدعی‌العموم این موضوع را پیگیری کند.

«محمدرضا صباغیان» نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی طی تذکری شفاهی، گفت: اخیراً فردی که خود را همه‌چیزدان می‌داند و درباره همه چیز نظر می‌دهد، در صداوسیما صحبتی را علیه نمایندگان به بهانه شفافیت کرده و گفته است یکی از نمایندگان برای آنکه درخواست یک تحقیق و تفحص را پس بگیرد، سکه دریافت کرده است. این فرد اگر خودش مدافع شفافیت است، اعلام کند که در جلسات و سخنرانی‌های خود چه مبالغی دریافت می‌کند.

او ادامه داد: این فرد با این ادعای خود، شورای نگهبان را هم زیر سوال برده است. دادستانی باید به این موضوع ورود کند تا موضوع شفاف و روشن شود. اگر کسی تخلف کرده است، باید اعلام شود و اگر هم تخلفی صورت نگرفته است، باید با گوینده این اتهام برخورد شود.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نباید هر چند وقت یک بار مجلس شورای اسلامی را اینگونه مورد هجمه قرار داد و باید از کیان مجلس دفاع کرد. با توجه به اینکه در برنامه زنده صداوسیما این اتهام به مجلس شورای اسلامی زده شده است، جایز نیست که مجلس سکوت کند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: قانون انتخابات درباره این موضوعات موارد لازم را پیش‌بینی کرده است و قوه قضائیه نیز در این زمینه مسؤولیت دارد که به خوبی دنبال می‌کند. حتماً کسانی که شائبه‌ای درست می‌کنند باید پاسخگو باشند. این موضوع در یک برنامه زنده گفته شده و به گونه‌ای مطرح شده که شورای نگهبان نیز مطلع بوده و آن نماینده را تأیید کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دادستان به عنوان مدعی‌العموم باید این موضوع را پیگیری کند. اگر واقعاً حرفی که زده شده اتفاق افتاده باشد، باید گفت فردی که سکه گرفته است نه صلاحیت حضور در این مجلس و نه صلاحیت حضور در مجلس آینده را دارد، اما اگر این حرف صحت ندارد باید با فردی که این موضوع را مطرح کرده است برخورد شود.

او اظهار کرد: دادستان باید به این موضوع ورود کرده و آن را پیگیری کند تا هم مردم و هم مجلس شورای اسلامی در جریان قرار گیرند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها