|

رئیس پلیس آگاهی پایتخت:

در هیچ‌کدام از پرونده‌های اخیر سرقت در تهران موضوع تجاوز به زنان مطرح نبوده

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه در هیچ‌کدام از پرونده‌های اخیر سرقت در تهران موضوع تجاوز مطرح نبوده است، گفت: در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها خبری را منتشر کرده‌اند مبنی بر این که تعدادی از مجرمان ضمن سرقت از منزل شهروندان، اقدام به تجاوز به بانوان می‌کردند، این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد که موضوع در حد سرقت و در برخی موارد همراه با آزار و اذیت بوده است.

در هیچ‌کدام از پرونده‌های اخیر سرقت در تهران موضوع تجاوز به زنان مطرح نبوده

به گزارش شبکه شرق، رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: با اتباع بیگانه و مجرم پس از ارتکاب هرگونه رفتار یا فعل خلاف قانون مطابق قانون برخورد، سپس از کشور اخراج خواهند شد.

سردار علی ولی‌پور گودرزی روز یکشنبه در بازسازی صحنه زورگیری و قتل یک مرد جوان در بوستان نهج البلاغه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در هیچ‌کدام از پرونده‌های اخیر سرقت در تهران موضوع تجاوز مطرح نبوده است.

وی افزود: جنایت ارتکابی چهار نفر از اتباع، حدود ۲۰ روز پیش اتفاق افتاد و بلافاصله پس از تماس تلفنی شهروندان با پلیس ۱۱۰، ماموران پلیس آگاهی پایتخت در محل وقوع جرم حاضر شدند و اقدامات پلیسی و کارآگاهی خود را از همان لحظات نخست وقوع جرم آغاز کردند.

سردار ولی‌پور گودرزی تاکید کرد: با تلاش همکارانم، هویت اصلی ضاربان در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی شد و با اشراف اطلاعاتی پلیس، هر چهار نفر در کمتر از یک هفته دستگیر شدند. در تحقیقات انجام‌شده از محل اختفای متهمان نیز اموال مسروقه‌ای از شهروندان در بوستان نهج‌البلاغه سرقت کرده بودند، به همراه آلات و ادوات جرم کشف شد.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: متهمان در تحقیقات انجام‌شده صراحتا به بزه انتسابی اعتراف کردند و با هماهنگی‌های خوب صورت‌گرفته با دستگاه قضایی، این متهمان فعلا با صدور قرار بازداشت موقت برای بررسی‌های بیشتر در اختیار پلیس هستند و به محض تکمیل تحقیقات، متهمان تحویل مراجع قضایی خواهند شد تا حداکثر مجازاتی که در قانون پیش‌بینی شده است، برایشان اعمال شود.

سردار ولی‌پور گودرزی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه در هیچ‌کدام از پرونده‌های اخیر سرقت در تهران موضوع تجاوز مطرح نبوده است، گفت: در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها خبری را منتشر کرده‌اند مبنی بر این که تعدادی از مجرمان ضمن سرقت از منزل شهروندان، اقدام به تجاوز به بانوان می‌کردند، این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد که موضوع در حد سرقت و در برخی موارد همراه با آزار و اذیت بوده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر کاهش احساس امنیت، به دلیل ارتکاب سرقت و سایر جرایم گفت: مجرمان از دسته‌های مختلفی هستند و اینطور نیست که عمده جرایم از طرف اتباع بیگانه رخ دهد.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ یادآور شد: اگر اتباع بیگانه مرتکب جرم شوند، اولا برابر قانون با آنها برخورد می‌شود و ثانیا در اسرع وقت از کشور اخراج خواهند شد البته این قانون همه کشورهاست که در کشور ما نیز جاری و برقرار است.

۱۹ دی فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر حفظ امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان گفته بود: ماموران انتظامی با لباس شخصی برای تامین امنیت در ۲۰۰ پارک‌ و بوستان‌ پایتخت مستقر شده‌اند.

سردار محمدیان در مواجهه با زنی که همسرش را در خفت گیری با سلاح سرد در پارک نهج البلاغه از دست داده بود، افزود: همه تلاش خود را برای دستگیری این افراد بکار گرفتیم تا با حکم قضایی به سزای اعمال شان برسند.

رییس پلیس پایتخت یادآور شد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و مطمئن باشید مخلان نظم و امنیت و مجرمان از دست پلیس و قانون در امان نخواهند بود.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها