|

کره شمالی گزارش‌ها در مورد شلیک گلوله توپ به سمت کره جنوبی را رد کرد

کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد ادعای کره جنوبی "عملیات فریبنده" است و این کشور هیچ گلوله توپی به سمت همسایه جنوبی خود شلیک نکرده است.

کره شمالی گزارش‌ها در مورد شلیک گلوله توپ به سمت کره جنوبی را رد کرد

 

به گزارش شبکه شرق، پیونگ یانگ اعلام کرد که "عملیات فریبنده" که سئول آن را گلوله باران توپخانه‌ای از سوی شمال خوانده است، با هدف " توانایی تشخیص" ارتش کره جنوبی و "گانگسترهای غرق در شجاعت کور" انجام شد.

کیم یو جونگ، معاون کمیته مرکزی حزب کارگران کره شمالی، گفت که پیونگ یانگ در واقع مواد انفجاری منفجر کرده است و "صدای شلیک توپخانه ۱۳۰ میلی متری ساحلی را ۶۰ بار شبیه‌سازی کرده است. "

کیم، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، گفت: «ارتش خلق کره حتی یک گلوله به منطقه اعلام شده شلیک نکرده است.

به گزارش ایرنا, خبرگزاری یونهاپ روز یکشنبه (۱۷ دی ماه جاری) گزارش داد که کره شمالی در این روز در حال انجام رزمایش واقعی در ساحل غربی شبه جزیره کره است. این سومین روز از فعالیت‌های نظامی تمرینی پیونگ یانگ در سواحل غربی است که واکنشی به اتحاد فزاینده نظامی همسایه جنوبی با ژاپن و آمریکا به شمار می‌آید.

در تاریخ ۱۵ دی ماه جاری، ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد که همسایه شمالی این کشور، یعنی کره شمالی، حدود ۲۰۰ گلوله توپخانه‌ای را از آب‌های سواحل غربی خود شلیک کرده و از این رو به مردم ساکن جزیره غربی خود دستور داده شده است از بلافاصله این منطقه را به صورت اضطراری تخلیه کنند.

رئیس ستاد مشترک ارتش می‌گوید این شلیک‌های توپخانه‌ای از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح (به وقت محلی) از دماغه جانگسان در شمال جزیره بانگ نیونگ در شمال کره جنوبی، و دماغه دونگسان در شمال جزیره یون پیونگ در مرز غربی کره جنوبی صورت گرفته است. در واقع این گلوله‌ها به منطقه حائل دریایی در شمال خط مرزی یعنی همان مرز دریایی ۲ کره شلیک شده‌اند.

این در حالیست که این منطقه حائل در توافقنامه نظامی بین این ۲ کشور در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ برای کاهش تنش‌های مرزی تعیین شده است که این اقدام به نوعی نقض این توافق به شمار می‌آید.

ارتش کره جنوبی همچنین روز شنبه (۱۶ دی ماه) اعلام کرد که پیونگ یانگ حدود ۶۰ شلیک توپخانه‌ای به سمت ساحل غربی داشته و برای دومین روز متوالی مانورهای شلیک مستقیم را در نزدیکی مرزهای غربی انجام داده است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی می‌گوید این شلیک توپخانه‌ای را در مناطق ساحلی جنوب غربی کره شمالی به مدت یک ساعت و از ۴ بعد از ظهر (به وقت محلی) تشخیص داده است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها