|

وقوع چند انفجار و حمله به یک کشتی در تنگه باب‌المندب

آژانس امنیت دریایی انگلیس از وقوع انفجارهایی در نزدیکی یک کشتی باری، در تنگه استراتژیک باب‌المندب خبر داد.

وقوع چند انفجار و حمله به یک کشتی در تنگه باب‌المندب

به گزارش شبکه شرق، آژانس دریایی انگلیسی می‌گوید گزارشی از انفجارهایی در نزدیکی یک کشتی در تنگه باب‌المندب دریافت کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، آژانس امنیت دریایی انگلیس موسوم به UKMTO، از وقوع انفجارهایی در نزدیکی یک کشتی باری در تنگه استراتژیک باب المندب خبر داد. تنگه استراتژیک باب المندب کشور یمن در جنوب شبه‌جزیره عربستان را از طریق باریکه آبی از شاخ آفریقا جدا می‌کند و این باریکه آبی مسیر اصلی و تنها مسیر ورود کشتی‌ها به دریای سرخ به شمار می‌رود که در مجاورت سواحل یمن قرار دارد.

آژانس امنیت دریایی انگلیس می‌گوید گزارش‌هایی مبنی بر سه انفجار در فاصله یک تا ۵ مایلی دریایی از یک کشتی تجاری که بین سواحل اریتره و یمن در حال حرکت بود، دریافت کرده است.

این آژانس دریایی در پیامی کوتاه اعلام کرد: «به کشتی نزدیک محل انفجار آسیبی وارد نشده است و خدمه در حال حاضر سالم هستند. مقامات و کارشناسان در حال بررسی حادثه هستند.»

بعد از آغاز عملیات طوفان الاقصی روز هفتم اکتبر گذشته، حوثی‌های یمن هم در بخشی از این عملیات، از حضور در کنار ملت فلسطین خبر داده و موشک‌های بالستیک و بالدار و هواپیماهای بدون سرنشین خود را به مناطق مشخصی از سرزمین‌های اشغالی شلیک کردند. یمنی‌ها اعلام کرده‌اند که غیر از کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که به سمت این منطقه حرکت می‌کنند، کشتیرانی در این مناطق با هیچ مشکلی مواجه نیست و کشتی‌های دیگر آزادانه می‌توانند در آن تردد داشته باشند.

عبدالغنی الزبیدی کارشناس مسائل نظامی در این خصوص به پایگاه خبری المیادین گفت که یمن از حق مشروع خود برای کمک به غزه استفاده می‌کند، اما این موضوع باعث خشم واشینگتن شده است؛ چرا که دریای سرخ و بحرالعرب را دارای موقعیت‌های ژئواستراتژیک در سلطه خود بر کشورهای منطقه یا رقابت با قدرت‌های بزرگ رقیب خود می‌داند.

او تاکید کرد که یمن از تمامی ابزارهای ممکن برای ایجاد بازدارندگی در برابر آمریکا و اسرائیل استفاده خواهد کرد.

حمله به کشتی

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها