|

رئیس جامعه مدرسین:

اگر روحانیت چشم خود را ببندد، دشمن از همه سو هجمه وارد می‌کند

​سیدهاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین گفت: روحانیت چون از مردم است در جلسات عمومی و خصوصی به حل مشکلات مردم نگاه دارد و در اجلاسیه جامعه مدرسین اعلام می‌کنیم که در خوشی‌ها و ناراحتی‌ها در کنار مردم هستیم و از مشکلات خبر داریم و رفع آن‌ها را پیگیری می‌کنیم.

 اگر روحانیت چشم خود را ببندد، دشمن از همه سو هجمه وارد می‌کند

به گزارش شبکه شرق، رئیس جامعه مدرسین گفت: روحانیت چون از مردم است در جلسات عمومی و خصوصی به حل مشکلات مردم نگاه دارد و در اجلاسیه جامعه مدرسین اعلام می‌کنیم که در خوشی‌ها و ناراحتی‎‌ها در کنار مردم هستیم و از مشکلات خبر داریم و رفع آن‌ها را پیگیری می‌کنیم.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در سیزدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علمای بلاد که با محوریت «رسالت حوزه‌های علمیه و اولویت تبلیغ» در سالن همایش‌های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، اظهار کرد: اجلاسیه سراسری علمای بلاد هر دو سال یکبار برگزار می‌شود، البته اجلاسیه‌های جامعه مدرسین به صورت هرساله برگزار می‌شود که یک سال منطقه‌ای و یک سال سراسری خواهد بود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با حوزویان بر رسالت‌های حوزه‌های علمیه تاکید کردند، مطرح کرد: فقیه، مجتهد، استاد حوزه، مبلغ، محقق، پژوهشگر و طلبه برای برقراری ارتباط با پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) تبلیغ دین خدا را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه تبلیغ سرلوحه اصلی و اساسی حوزه است، عنوان کرد: بر اساس کلام نورانی امام صادق(ع) تبلیغ فقط کلامی نیست بلکه با اخلاق و عمل می‌توان مردم را به دین خدا دعوت کرد.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه روحانی مبلغ تراز می‌تواند تمام عرصه‌ها را بررسی کرده و در لحظه ورود کند، خاطرنشان کرد: رابطه اصلی روحانیت با مردم جامعه است و ما نمی‌توانیم خودمان را از مردم جدا کنیم.

وی با بیان اینکه رسالت روحانیت قدم گذاشتن در مسیر پیامبر(ص) است، تصریح کرد: اگر جامعه و امت در یک موضوعی دچار سختی باشد، این روحانیت است که باید در کنار مردم قرار گیرد و زبان گویای مردم برای حل مشکلات شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه تبلیغ رسالت حوزه علمیه است، یادآور شد: روحانیت نمی‌تواند خود را کنار بکشد و از مردم جدا کند.

وی با اشاره به اینکه روحانیت همواره علم‌دار بوده‌ است، بیان کرد: این اجلاسیه این پیام را به کشور و مردم اعلام می‌کند که روحانیت مثل همه مردم است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه روحانیت نمی‌تواند چشم خود را ببندد، ابراز کرد: اگر روحانیت چشم خود را ببندد، دشمن از همه سو هجمه وارد می‌کند و یکی از این هجمه‌ها جدا کردن روحانیت از بدنه جامعه است.

وی اضافه کرد: در این اجلاس به مردم اعلام می‌کنیم که در خوشی‌ها و ناراحتی‎‌ها در کنار شما هستیم و از مشکلات شما خبر داریم و آن‌ها را پیگیری می‌کنیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در تمام جلسات جامعه مدرسین دغدغه‌مندی نسبت به مسائل فرهنگی و اقتصادی کشور وجود دارد، اظهار داشت: تمام مصوبات اجلاسیه‌ها نیز به نهادهای مربوطه ارسال و از آن‌ها پیگیری می‌شود. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مال شهدا و همین مردم است و نمی‌توان از صندوق‌های رای آن را جدا کرد، عنوان کرد: روحانیت در جلسات عمومی و خصوصی به حل مشکلات مردم نگاه دارد و تنگناهای دولت را نیز می‌داند ولی مردم از ما انتظار دارند.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گری را مقام معظم رهبری به مردم یاد داد، خاطرنشان کرد: جامعه ما تبعیض را بر نمی‌تابد و قبول نمی‌کند در مکان‌های مختلف تفاوت رویکرد وجود داشته باشد.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه اقتصاد و فرهنگ دو مشکل اساسی کشور است که خود را نشان داده است، تصریح کرد: روحانیت دلسوز مردم در مسائل اقتصادی و درحال برنامه‌ریزی مسائل فرهنگی است.

وی با بیان اینکه دشمن زمانی چشم طمع به این کشور دارد که در جامعه چندگانگی وجود داشته باشد، یادآور شد: ما اجازه اختلاف در جامعه را نخواهیم داد به شرطی که مسئولین هماهنگ با نگاه مقام معظم رهبری مسیر پرشتاب انقلاب اسلامی را ادامه دهند.

حسینی بوشهری در پایان تاکید کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات اسفندماه موجب می‌شود تا دشمن از جامعه احساس همبستگی کند و چشم طمع را از این کشور بردارد. 

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها