|

جزئیات ترور سردار موسوی در سوریه از زبان سفیر ایران

سفیر ایران در سوریه، با ارائه جزییاتی از نحوه به شهادت رسیدن سید رضی موسوی مستشار برجسته ایران‌ در سوریه توسط اسراییلی‌ها گفت: پاسخ این جنایت در شرایط و زمان مناسب داده خواهد شد.

جزئیات ترور سردار موسوی در سوریه از زبان سفیر ایران

به گزارش شبکه شرق، حسین اکبری، سفیر ایران در سوریه در بیان جزییاتی از نحوه شهادت این همرزم قدیمی سردار شهید سلیمانی توسط اسراییلی‌ها گفت: امروز تا  ساعت ۲ بعدازظهر ایشان در سفارت بودند و بعد از اینکه کارشان تمام شد به سمت منزلشان حرکت کردند و ساعت ۴:۱۰ در محل اقامتشان که تنها بودند با سه موشک رژیم صهیونیستی مورد هدف قرار گرفتند.

وی  ادامه داد: همان طور که اشاره شد ایشان در منزل تنها بودند و همسرشان در مدرسه مشغول به کار بودند.

سفیر ایران در سوریه با بیان اینکه این اقدام اسراییل، اقدامی کوردلانه و منفعلانه بود و این اقدام به دلیل شکست‌هایی است که رژیم در تحولات اخیر در صحنه میدان داشته است، ادامه داد:  این رژیم به خاطر این شکست‌ها به تازگی اقداماتی را شروع کرده است و این  دومین بار است که در مدت اخیر اقدام به انجام جنایت صهیونیست‌ها در سوریه علیه مستشاران نظامی ایران می‌کند.

سفیر ایران در سوریه با تاکید بر اینکه این اقدام ناجوانمردانه اسراییلی‌ها واکنشی نسبت به شرایطی که رژیم در آن گرفتار شده و در همین چارچوب آنها دیوانه‌وار اقداماتی انجام می‌دهند که بتوانند برخی از شکست‌های خود را جبران کنند، گفت: این رژیم در مسائل داخلی خود با مشکلاتی روبه‌رو شده و همچنین در جریان ۸۰ روز جنایت در غزه نیز نتوانسته به اهداف خود برسید.

وی با بیان اینکه ایشان مستشار نظامی رسمی ایران در سوریه بودند و اقدام ناجوانمردانه اسراییلی‌ها در شهادت رساندن ایشان برخلاف کنوانسیون‌های بین‌المللی است، گفت: حق مقابله با این اقدام برای کشور قربانی (ایران) محفوظ است و به صورت طبیعی پاسخ این جنایت در شرایط و زمان مناسب داده خواهد شد.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها