|

رئیس‌جمهور: اجازه نمی‌دهیم جزیره آشوراده به دلیل عدم توجه تبدیل به تهدید شود

رئیس جمهور با بیان اینکه جزیره آشوراده نعمت و ظرفیتی است که می‌تواند به نحو شایسته‌ای از آن بهره‌برداری کرد، افزود: اجازه نمی‌دهیم فرصت بی‌بدیل جزیره آشوراده به دلیل عدم توجه و نرسیدن تبدیل به تهدید شود.

رئیس‌جمهور: اجازه نمی‌دهیم جزیره آشوراده به دلیل عدم توجه تبدیل به تهدید شود

به گزارش شبکه شرق، سید ابراهیم رئیسی، امروز (پنجشنبه) ۳۰ آذرماه ۱۴۰۲ در جریان افتتاح فاز اول پروژه علاج بخشی و احیای خلیج گرگان و صدور دستور آغاز اجرای طرح گردشگری آشوراده به عنوان تنها جزیره ایرانی دریای خزر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه با شرایطی که طی ۲۰ سال اخیر با خشک شدن برای خلیج گرگان ایجاد شده بود، همه نگران بودند و این نعمت طبیعی در حال نابود شدن قرار داشت.

وی با بیان اینکه «مسأله خلیج گرگان» مطالبه مهم مردم محلی، نماینده ولی فقیه در استان و پیگیری‌های استاندار گلستان بود و همه از وضعیتی را که برای آن به وجود آمده بود، گله‌مند بودند، ادامه داد: بی‌شک خلیج گرگان دارای وضعیت بی‌نظیری برای گردشگری و محیط زیست بوده و خشک شدن آن و گرد و غبار ناشی از این موضوع مردم را اذیت و زندگی را برای آنها مشکل می‌کرد.

رئیس جمهور با اشاره به سفر نخست خود به جزیره آشوراده در اسفند ۱۴۰۰ و بازدید از وضعیت تأسف بار ایجاد شده در آن زمان، افزود: با صحبت‌هایی  که در آن زمان با زنده یاد رستم قاسمی داشتیم به مردم استان گلستان قول دادیم تا بتوانیم به وعده احیای خلیج گرگان عمل کرده تا شرمنده شهدا و مردم نشویم.

وی از ظرفیت بی‌بدیل خلیج گرگان و جزیره آشوراده در حوزه اقتصادی و گردشگری سخن گفت و تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم این فرصت به دلیل عدم توجه و نرسیدن تبدیل به تهدید شود و قطعاً کارها متوقف نمی‌شود و ادامه پیدا می‌کند و همه فازهای پروژه احیا و علاج بخشی خلیج گرگان نیز اجرا خواهد شد.

[رئیس جمهور: اجازه نمی‌دهیم جزیره آشوراده به دلیل عدم توجه تبدیل به تهدید شود]

رئیسی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص آغاز عملیات احیای روستای گردشگری آشوراده با تهیه طرح هادی و بهسازی معابر این روستا توضیح داد: کار را شروع کردیم و رها نخواهیم کرد و در کنار این اقدامات نیز آن را حفظ می‌کنیم.

وی از مدیران استان گلستان و مردم بندرترکمن خواست تا در مسیر حفظ خلیج و جزیره حرکت کنند و اضافه کرد: آبادانی روستای آشوراده نیز برای توسعه استان کمک خواهد کرد و دولت نیز تلاش خواهد کرد تا اقدامات انجام شده برای کشور و مردم مؤثر باشد.

رئیس جمهور اطلاع‌رسانی را مهمترین عامل در آگاهی بخشی به جامعه دانست و گفت: مردم باید بدانند که در صورت عدم توجه، چه اتفاقی بر سر این خلیج و محیط زیست می‌آمد و می‌توان با حفظ قانون کار جهادی و انقلابی انجام داد تا زمینه نشاط مردم و مشارکت اجتماعی را فراهم آید.

وی ایجاد اردوگاه دانش‌آموزی در جزیره آشوراده را اقدامی بسیار ارزنده عنوان کرد و یادآور شد: شرایط موجود در جزیره برای فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کاملاً مساعد است.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها