|

نیکی هیلی، نماینده پیشین ایالات متحده:

آمریکا در قبال ایران، باید تهاجمی‌تر از دولت بایدن رفتار کند

نیکی هیلی، نماینده پیشین ایالات متحده در سازمان ملل متحد و یکی از داوطلبان کسب نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، خواستار برخورد قاطع‌تر با تهران شد.

آمریکا در قبال ایران، باید تهاجمی‌تر از دولت بایدن رفتار کند

به گزارش شبکه شرق، نیکی هیلی، نماینده پیشین ایالات متحده در سازمان ملل متحد و یکی از داوطلبان کسب نامزدی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، خواستار برخورد قاطع‌تر با تهران شد.

او در چهارمین مناظره داوطلبان جمهوریخواه که چهارشنبه برگزار شد، با بیان این که آمریکا باید در پاسخ به جمهوری اسلامی تهاجمی‌تر از دولت جو بایدن رفتار کند، گفت «باید با مشت محکم آن‌ها را کوبید.»

این بخشی از پاسخ نیکی هیلی به پرسشی درباره گزارش روزنامه وال استریت ژورنال مبنی بر کمک مقامات امنیتی جمهوری اسلامی به برنامه‌ریزی حمله غافلگیرانه پانزدهم مهر ماه حماس به اسرائیل بود.

او ادعا کرد زمانی که در سازمان ملل مشغول خدمت بود هر روز با ایران سر و کار داشت و می‌داند که مقام‌های جمهوری اسلامی فقط زبان زور را می‌فهمند و وقتی فشار تحریم‌ها کم می‌شود به راه خود می‌روند.

در آخرین مناظره سال ۲۰۲۳ داوطلبان نامزدی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات سال آینده، فقط چهار نامزد واجد شرایط حضور داشتند: ویویک راماسوامی، نیکی هیلی، ران‌ دی‌سانتیس و کریس کریستی.

آنها سعی کردند که خود را از دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه، متفاوت نشان دهند؛ هرچند که ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، در هیچیک از چهار مناظره‌ای که تاکنون برگزار شده شرکت نکرده است.

 

منبع: انتخاب
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها