|

نتانیاهو: ارتش اسرائیل غزه را منطقه عاری از سلاح می‌کند

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل ادعا کرد، پس از پایان عملیات نظامی اسرائیل، غزه باید عاری از سلاح شود.

نتانیاهو: ارتش اسرائیل غزه را منطقه عاری از سلاح می‌کند

به گزارش شبکه شرق از الجزیره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل در اظهاراتی گفت که نیروهای ما در خانیونس هستند و با برنامه می‌جنگند.

وی تاکید کرد: با فرزندان خانواده‌های اسرا دیدار کردیم و برای بازگرداندن اعضای خانواده های آن‌ها از غزه هرکاری انجام می‌دهیم. از اسرای آزاد شده شنیدم که در مدت اسارتشان در غزه تعرضاتی به آن‌ها شده است. جنایت‌های علیه اسرای زن در غزه انجام شد و سازمان‌های بین‌المللی هیچ چیزی در این خصوص نگفتند. ما تلاش می‌کنیم که تمام اسرای نظامی و غیرنظامی را بازگردانیم.

نخست وزیر اسراییل مدعی شد که از طریق عملیات زمینی موفق شدیم که ۱۱۰ اسیر را بازگردانیم و این تنها راه بازگرداندن دیگر اسرا است.

نتانیاهو در ادامه گفت که مناطق جبالیا و خانیونس را محاصره کردیم و هیچ جایی وجود ندارد که نتوانیم به آن برسیم و نظامیان ما رو در رو می‌جنگند.

وی گفت: با از دست دادن نظامیان خود در این جنگ بهای زیادی می‌دهیم. به خانواده‌های نظامیان کشته شده می‌گویم که ما در کنار هم می‌جنگیم و به جنبش حماس پایان می دهیم و اسرا را باز می‌گردانیم.غزه باید خلع سلاح شود و ارتش اسراییل تنها طرفی که می تواند این امر را محقق کند نه نیروهای بین المللی. تنها راه پایان جنگ این است که ضربه سختی به حماس وارد کنیم و از کشورهای جهان می خواهم که برای تحقق این امر در کنار ما بایستند.

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها