|

رسانه‌های اسرائیلی:

رئیس حماس در غزه با اسرای اسرائیلی دیدار کرده‌ است

رسانه‌های اسرائیلی دوشنبه شب به نقل از یکی از اسرا گزارش دادند، یحیی سنوار رئیس حماس در غزه با اسرای اسرائیلی دیدار و گفت وگو کرده است.

 رئیس حماس در غزه با اسرای اسرائیلی دیدار کرده‌ است

 

به گزارش شبکه شرق، روزنامه عبری زبان هاآرتص گزارش داد، یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه با اسرای اسرائیلی دیدار و با آنها به زبان عبری صحبت کرده است.

کانال ۱۲ اسرائیل نیز گزارش داد، یکی از زنان اسیر اسرائیلی به خانواده ‌اش گفته در روزهای نخست اسارت، زمانی که در یک تونل نگهداری می‌شدند، شخصی به دیدارشان آمده که یحیی سنوار رهبر حماس در غزه بوده و به آن‌ها گفته نگران نباشید، هیچ آسیبی به آنان نخواهد رسید و در یکی از امن‌ترین مکان‌ها هستند.

پیش تر نیز اسرای اسرائیلی که در طول آتش بس موقت آزاد شده بودند، از رفتار مناسب و خوب نیروهای مقاومت فلسطین در غزه خبر داده بودند.

همچنین یکی از اعضای ارشد حماس اعلام کرده بود که طی روزهای پیش از آتش بس یحیی سنوار به صورت مداوم با رهبران حماس در خارج در تماس بوده است.

این در حالی است که رسانه‌های اسرائیلی به نقل از مقامات این رژیم مدعی شده بودند که در حملات به غزه ارتباط رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در غزه با محیط بیرون قطع شده است.

آتش‌بس چهار روزه بین اسرائیل و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه که از ساعت ۷ صبح جمعه (به وقت محلی) آغاز شده است، برای ۲ روز دیگر تمدید شد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بست و منطقه را بمباران کرد.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها