|

اردن: اسرائیل توافق‌نامه‌های امضا شده را اجرا نکرد

وزیر امور خارجه اردن گفت: اسرائیل برای رسیدن به صلح تلاشی نکرد، توافق‌نامه‌های امضا شده را اجرا نکرد و راه حل دو دولتی را از بین برد. اسرائیل باید بداند که ما اخراج فلسطینی‌ها از نوار غزه را نمی پذیریم.

اردن: اسرائیل توافق‌نامه‌های امضا شده را اجرا نکرد

به گزارش شبکه شرق، وزیر خارجه اردن در چهارمین روز آتش‌بس غزه گفت که رژیم صهیونیستی توافق‌نامه‌های امضا شده را اجرا نکرد.

 «ایمن الصفدی»، وزیر امور خارجه اردن امروز دوشنبه در چهارمین روز آتش‌بس غزه گفت که اسراییل برای رسیدن به صلح هیچ تلاشی نکرد.

وزیر خارجه اردن افزود: اسرائیل توافق‌نامه‌های امضا شده را اجرا نکرد و راه حل دو دولتی را تضعیف و از بین برد.

ایمن الصفدی به کوچاندن و آواره کردن فلسطینی‌ها توسط اسراییل اشاره کرد و گفت: اسرائیل باید بداند که ما اخراج فلسطینی‌ها از نوار غزه را نمی‌پذیریم.

روز جمعه بعد از گذشت نزدیک به 50 روز از تجاوزات وحشیانه اسراییل به نوار غزه آتش‌بس موقت چهار روزه در این منطقه برقرار شد. بر اساس این توافق قرار شد هرگونه اقدام نظامی دو طرف در طول ایام آتش‌بس متوقف شود.

همچنین قرار شد در مقابل هر اسیر اسرائیلی، 3 اسیر زن و کودک فلسطینی آزاد شوند، طی 4 روز آتش‌بس موقت 50 اسیر اسرائیلی آزاد خواهند شد.

همچنین قرار است روزانه 200 کامیون مواد غذایی و تجهیزات پزشکی برای همه مناطق در نوار غزه ارسال شود. بر اساس این توافق، روزانه 4 کامیون سوخت و گاز مایع ( برای پخت و پز) به غزه ارسال خواهد شد.

درحالی که این آتش‌بس در ساعات پایانی خود قرار دارد بسیاری از منابع درباره تمدید آن صحبت می‌کنند و قطر به عنوان یکی از میانجی‌های اصلی در انجام توافق آتش‌بس در غزه، از تلاش برای تمدید آن خبر داده است.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها