|

خزعلی: نگفتم طلبه‌ها بازیگر شوند؛ شیطنت کردند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: یک پیشنهادی در یک جمع خصوصی از (طرف خانم‌های طلبه) مطرح کردند که توانمندی‌هایی دارند و کار‌هایی هم کرده‌اند؛ فیلمنامه نوشته‌اند و می‌توانند در زمینه فیلمسازی، کارگردانی و تربیت بازیگر فعالیت کنند؛ نه اینکه بازیگر شوند، چون بعضی تعبیر کردند که خانم‌های طلبه می‌خواهند، بازیگر شوند.

خزعلی: نگفتم طلبه‌ها بازیگر شوند؛ شیطنت کردند

به گزارش شبکه شرق ، انسیه خزعلی ـ معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ـ در گفتگو با برنامه «و، اما امروز» شبکه آموزش درباره سخنان خود نسبت به ورود زنان طلبه به عرصه بازیگری که در چند روز گذشته حاشیه‌برانگیز شد، توضیح داد.خزعلی ابتدا در پاسخ به اینکه سخنانش درباره طلبه‌های بازیگر یک ایده صرف بوده است یا برایش برنامه‌ریزی داشته‌اند؟ بیان کرد: این بحث نه ایده بود و نه برنامه‌ریزی برایش انجام شده است. یک پیشنهادی در یک جمع خصوصی از (طرف خانم‌های طلبه) مطرح کردند که توانمندی‌هایی دارند و کار‌هایی هم کرده‌اند؛ فیلمنامه نوشته‌اند و می‌توانند در زمینه فیلمسازی، کارگردانی و تربیت بازیگر فعالیت کنند؛ نه اینکه بازیگر شوند، چون بعضی تعبیر کردند که خانم‌های طلبه می‌خواهند، بازیگر شوند.

او اضافه کرد: بحث، کمک در تربیت بازیگر بود. ما هم مثل همه نشست‌هایی که با جوانان داریم، وظیفه‌مان این است که از توانمندی‌ها و استعداد‌هایی که جوان‌ها دارند استقبال کنیم و گفتیم ما در حد توانمان کمک می‌کنیم. شما بروید آموزش ببینید، طبیعتا باید با مهارت باشد، ما هم پشتیبانی می‌کنیم از اینکه شما آموزش ببینید. حیطه هنر، شعر و... حیطه‌های مهارتی است که استعداد می‌خواهد و همه اقشار از دانشجو و طلبه باید شناسایی شوند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره تخصص طلبه‌ها در تربیت بازیگر نیز پاسخ داد: گفتند، می‌خواهیم وارد این عرصه شویم و یاد بگیریم ما هم گفتیم پشتیبانی می‌کنیم و معرفی می‌کنیم. ما که خودمان در کار اجرایی نیستیم و دستگاه‌هایی که متصدی هستند، آموزش می‌دهند.

 

خزعلی درباره بحث بازیگران طلبه عنوان کرد: اصلا بحث بازیگری نبود؛ این‌ها شیطنت‌هایی است که همیشه وجود داشته است. طبیعت کار این است، کسانی که استعداد دارند آموزش ببینند، این‌ها زمان می‌برد نه اینکه الان کارگردان شوند!

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه از مریلا زارعی به عنوان یک بازیگر خانم تقدیر کرده‌اند، درباره علاقه‌اش به سینما بیان کرد: من هم فیلم می‌بینم و هم فیلم نقد می‌کنم؛ شاید بیشتر از اینکه فیلم ببینم نقد می‌کنم و خیلی از فیلم‌هایی که در جشنواره فجر هست به خصوص آن‌هایی که ارتباطی با خانواده و زن دارند را می‌بینیم و نقد‌ها را می‌گوییم. معتقدم خیلی از مواردی که لازم است درباره خانم‌ها کار شوند، مشکل داریم و نتوانستند فیلم‌های ما آن‌ها را برسانند.

 

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها