|

نشست فوری کابینه امنیتی اسرائیل

عملیات مقاومت فلسطین علیه اسرائیل ادامه دارد و این رژیم ضمن اعلام وضعیت فوق‌العاده، از برگزاری نشست کابینه امنیتی در ساعت ۱۳ امروز به وقت محلی خبر داد.

نشست فوری کابینه امنیتی اسرائیل

به گزارش شبکه شرق، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل از تشکیل نشست اضطراری کابینه امنیتی این رژیم در ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی خبر داد و نوشت که وی پیش از تشکیل نشست کابینه امنیتی، در ساعت ۹:۳۰ صبح با روسای دستگاه های امنیتی و نظامی دیدار و اوضاع را بررسی خواهد کرد.

براساس گزارش این رسانه اسرائیلی، همچنین امروز صبح، آژیر خطر برای دومین بار در قدس اشغالی و شهرهای مجاور آن به صدا درآمد.

«تایمز اسرائیل» همچنین از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد از شهرهای سرزمین های اشغالی خبر داد.

براساس این گزارش، «یوآف گالانت» وزیر جنگ اسرائیل، تا شعاع ۸۰ کیلومتری نوار غزه، وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

روزنامه اسرائیلی «تایمز اسرائیل»، اعلام حالت فوق العاده را عامل تشدید تدابیر امنیتی در سرزمین های اشغالی و جلوگیری از هرگونه تجمع و بستن راه های مواصلاتی در شهرهای اصلی از جمله تل آویو و بئرشعبا دانست.

به گزارش ایرنا، به دنبال جنایات ادامه دار اسرائیل علیه فلسطینیان و مقدسات مسلمانان در سرزمین های اشغالی، امروز رزمندگان مقاومت فلسطین عملیات همه جانبه و پیچیده ای را علیه اشغالگران اسرائیلی در سرزمین های اشغالی از هوا، زمین و دریا آغاز کردند که فقط در عرض ۲۰ دقیقه پنج هزار راکت و موشک به مواضع اسرائیلی ها در سرزمین های اشغالی شلیک شده و پهپادهای مقاومت نیز چندین موضع اسرائیلی ها را هدف قرار دادند.

تعدادی از تکاوران مقاومت نیز با استفاده از پاراگلایدر در برخی مناطق سرزمین های اشغالی فرود آمده و با دشمن اسرائیلی درگیر شدند.

در اثر عملیات همه جانبه مقاومت فلسطین در سرزمین های اشغالی تا این ساعت چند نظامی اسرائیلی به هلاکت رسیده یا زخمی شده اند.

در همین حال، رسانه‌های اسرائیلی با اشاره به حمله غافلگیر کننده مقاومت تاکید کردند که آمار کشته‌ها بالا است و اکنون نمی‌توانیم آمار دقیق بدهیم.

منابع اسرائیلی اعلام کردند که جنبش حماس ارتش اسرائیل را به طور زمینی، دریایی و هوایی غافلگیر کرد.

برخی منابع اعلام کردند که داده‌ها نشان می‌دهد که حزب الله لبنان و تمام محور مقاومت تا ساعاتی دیگر وارد نبرد خواهند شد.

منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در قدس اشغالی نیز خبر دادند.

یک مسئول صهیونیست اعلام کرد که تعداد کشته‌ها در شهرک‌های اسرائیلی غلاف غزه بالا است و نمی‌توانیم آمار دقیقی از کشته بدهیم.

رسانه های اسرائیلی همچنین از بسته شدن فرودگاه بن گوریون خبر دادند.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها