|

ابراز نگرانی مقام سازمان ملل درباره وضعیت غزه

یک مقام سازمان ملل گفت: من از حملات امروز صبح وحشت زده و منزجر هستم. پس از پرتاب هزاران موشک به اسرائیل، تعدادی کشته و ربوده شده اند. من همچنین در مورد وضعیت غزه بسیار نگران هستم.»

ابراز نگرانی مقام سازمان ملل درباره وضعیت غزه

به گزارش شبکه شرق، یک مقام سازمان ملل از «روزهای سخت» پیش رو در تحولات فلسطین اشغالی صحبت کرد.

الجزیره نوشت: «تام ونسلند» هماهنگ کننده سازمان ملل برای روند صلح خاورمیانه در سازمان ملل به الجزیره گفت: گستره رویارویی اسرائیل و غزه این بار بسیار بزرگ‌تر است و نشان‌دهنده روزهای سختی است.

ونسلند گفت: من از حملات امروز صبح وحشت زده و منزجر هستم. پس از پرتاب هزاران موشک به اسرائیل، تعدادی کشته و ربوده شده اند. من همچنین در مورد وضعیت غزه بسیار نگران هستم.»

 

ونسلند در پاسخ به این سوال که چرا در بیانیه رسمی وی درباره این حمله هیچ اشاره ای به فلسطینی ها در غزه نشده است و آیا با آنها همدردی می کند یا خیر گفت: من از این سوال کمی تعجب کردم. ما به عنوان سازمان ملل متحد تنها نهادی هستیم که دائماً وضعیت و مصیبت مردم غزه و دیگر مناطق اشغالی را گزارش می دهیم.

این مقام سازمان ملل افزود: غیرنظامیان در هر دو طرف بار سنگین حملات بیشتر را متحمل خواهند شد و سازمان ملل از قبل گفتگو با همه طرف های نگران برای توقف تشدیدها را آغاز کرده است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها