|

سفیر تهران وارد ریاض شد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض اعلام کرد سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) وارد ریاض شد.

سفیر تهران وارد ریاض شد

به گزارش شبکه شرق، علیرضا عنایتی به عنوان سفیر جدید ایران در عربستان وارد پایتخت این کشور شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض اعلام کرد «علیرضا عنایتی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) وارد ریاض شد و از سوی مسئولان وزارت خارجه این کشور و همکاران سفارت ایران مورد استقبال قرار گرفت.

عنایتی روز شنبه و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گزارشی از برنامه‌های پیش رو در حوزه روابط فی‌مابین ارائه کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تاکید بر توسعه و تعمیق سیاست همسایگی، تحکیم رابطه تهران-ریاض را با توجه به فرصت‌های همکاری در حوزه‌های دوجانبه و چندجانبه با اهمیت دانست.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز روز دوشنبه (دیروز) و در ارتباط با برنامه‌های سفیر جدید ایران در عربستان گفت: ماموریت آقای عنایتی سفیر ایران در عربستان مبتنی بر نقشه راه تعریف شده، تقویت مناسبات دوجانبه بین ایران و عربستان خواهد بود و انشاءالله ایشان مسئولیت خود را با قوت آغاز می‌کند.

عنایتی پیشتر معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض، سفیر ایران در کویت و دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس بوده است.

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟
  • رضاخواه: در اعتراض به تبانی‌ها برای لاپوشانی تخلفات، از هیئت تحقیق و تفحص استعفا دادم
  • نگاهی به روز اقتصادی صحن و تحلیل تصمیم اقتصادی مجلس برای مقابله با بنگاه‌داری بانک‌ها در گفت‌وگو با نمایندگان