|

مرخصی ۱۲ روزه به زندانیان واجد شرایط به‌مناسبت هفته قوه قضائیه

به‌مناسبت هفته قوه قضاییه مقرر شد تا به زندانیان واجد شرایط ۱۲ روز مرخصی اعطا شود که پیش‌بینی می‌شود حدود هزار نفر از مددجویان از این ارفاق قانونی بهره‌مند شوند.

مرخصی ۱۲ روزه به زندانیان واجد شرایط به‌مناسبت هفته قوه قضائیه

به گزارش شبکه شرق، رئیس کل دادگستری استان تهران از تصمیم‌گیری برای برخورداری تعداد قابل توجهی از زندانیان واجد شرایط از تسهیلات ارفاقی و اعطای مرخصی ۱۲ روزه به مناسبت هفته قوه قضائیه خبر داد.

علی القاصی مهر در جریان بازدید از زندان قزلحصار از تصمیم‌گیری به‌منظور برخورداری تعداد قابل توجهی از زندانیان واجد شرایط از تسهیلات ارفاقی در روز جاری و در جریان بازدید قضات از زندان‌های استان تهران خبر داد و اظهار داشت: به‌مناسبت هفته قوه قضاییه مقرر شد تا به زندانیان واجد شرایط ۱۲ روز مرخصی اعطا شود که پیش‌بینی می‌شود حدود هزار نفر از مددجویان از این ارفاق قانونی بهره‌مند شوند.

وی در این بازدید که به‌ منظور رسیدگی به درخواست‌ها، مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی زندانیان و در راستای سیاست‌های کلان قوه قضاییه، در صدر یک هیات قضایی ۷۰ نفره هم‌زمان با چهارمین روز از هفته قوه قضاییه انجام شد، میزان رضایت مددجویان از درآمدهای حاصل از اشتغال در ندامتگاه را مورد بررسی و پرسش قرار داد که مددجویان با اشاره به یادگیری مشاغل و استفاده از فرصت ایجاد شده در شرایط زندان، دریافت دستمزد را بر اساس میزان تحویل کارهای انجام شده، مطلوب توصیف کردند.

القاصی مهر سپس در نشستی با حضور معاونان قضایی، روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه و قضات ذی‌ربط توصیه‌هایی را برای گره‌گشایی از مشکلات و مسائل زندانیان ارائه کرد و ضرورت توجه به حقوق مددجویان و جلوگیری از تضییع آن را یادآور شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین از قضات و مدیران قضایی موکدا خواست تا از بازدیدهای نمایشی و بدون نتیجه اجتناب کنند و در جهت حل مشکلات زندانیان از هیچ اقدامی دریغ نکنند.

وی افزود: به‌ مناسبت هفته قوه قضاییه به همه مدیران واحدهای قضایی ابلاغ شد تا قضات و مدیران قضایی در روز جاری ضمن حضور در زندان‌های استان تهران، مسائل و مشکلات زندانیان را به‌طور مستقیم مورد بررسی قرار دهند و دستورات لازم را در جهت حل مسائل و مشکلات مددجویان صادر کنند.

 

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟
  • رضاخواه: در اعتراض به تبانی‌ها برای لاپوشانی تخلفات، از هیئت تحقیق و تفحص استعفا دادم
  • نگاهی به روز اقتصادی صحن و تحلیل تصمیم اقتصادی مجلس برای مقابله با بنگاه‌داری بانک‌ها در گفت‌وگو با نمایندگان