|

سردار کوثری، نماینده مجلس:

حجاب قانون است و برخورد‌ها باید صورت بگیرد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر افراد حجاب را رعایت نکنند آن وقت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود؛ همه باید تابع قانون باشند.

حجاب قانون است و برخورد‌ها باید صورت بگیرد

به گزارش شبکه شرق، سردار اسماعیل کوثری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حجاب، قانون است و از قبل بوده است و باید این کار صورت گیرد. مسأله شرعی یک بحث و قانون بحث دیگری است، اما به خاطر اینکه در عمل و اجرای هر قانونی اشکالاتی پیدا می‌شود باید آن را رفع کنیم. مجلس طرحی ۷ ماده‌ای تهیه کرد و آن را در اختیار دولت گذاشته که با قوه قضاییه همسو شود و در نهایت برای مجلس لایحه را بفرستند تا قانون حجاب و عفاف کامل‌تر از قبل به اجرا در بیاید و بهتر از گذشته سلامت جامعه را بالا ببریم.

 
سردار محمد اسماعیل کوثری، نماینده مجلس یازدهم و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره وجود اختلاف میان قوای سه گانه گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم نظر‌هایی مخصوصا در فرعیات و جزییات وجود دارد، دولت و مجلس در اصول هیچ گاه اختلاف اساسی نداشته اند و ندارند و دیده هم نشده است، اما در جزییات، طرح‌ها و لوایح وجود دارد که کاملا طبیعی و نشان دهنده آزادی بیان است. هر کسی نظرات خود را بیان کرده و مورد بررسی قرار می‌گیرد و می‌تواند در جهت پیشرفت کار‌ها موثر باشد. اما روی اصول به هیچ وجه موضع گیری صورت نگرفته، اما روی جزییات طبیعی است؛ بالاخره در یک خانواده نیز اختلافات جزیی وجود دارد، اما اصول، انسجام و وحدت مجلس و دولت باید حفظ شود و تا به حال نیز به آن عمل شده و غیر این نبوده است.
 
وی در ادامه، در پاسخ به سوالی درباره نحوه برخورد مجلس با دولت در خصوص وزارت آموزش و پرورش، گفت: در این مسأله مشکل اساسی خود آموزش و پرورش بوده است و باید زودتر از اسفند ماه این موضوع را تعیین تکلیف و چارچوب را مشخص می‌کردند و این دست خودشان بود. مثلا اینکه بگویند باید رتبه بندی صورت می‌گرفت؛ اینجا کمیسیون آموزش مجلس هم چنین نظری داشت که آنچه قانون است باید طبق آن عمل شود..
 
با هر نظری که باشیم در مقابل قانون باید تابع آن باشیم و نگوییم، چون نظر من این است باید اینطور عمل شود. همین باعث تاخیر می‌شود، چون در چارچوب قانون دقیق عمل نکرده ایم این مشکلات به وجود بیاید. البته خیلی از افراد این را قبول دارند، به این علت که قانون به صورت عام در نظر گرفته شده و شاید نظر برخی تصویب نشده، اما باید تابع بود و آن را اجرا کنیم، والّا چیزی غیر از این نبوده است.
 
 
حجاب قانون است و برخورد‌ها باید صورت بگیرد
 
کوثری در پاسخ به این سوال که با وجود قانون حجاب، طرحی که کمیسیون فرهنگی ارائه داد به کجا رسیده و آیا امروز پلمب کردن مراکز تجاری کار درستی است؟ گفت: حجاب، قانون است و از قبل بوده است و باید این کار صورت گیرد. مسأله شرعی یک بحث و قانون بحث دیگری است، اما به خاطر اینکه در عمل و اجرای هر قانونی اشکالاتی پیدا می‌شود باید آن را رفع کنیم. مجلس طرحی ۷ ماده‌ای تهیه کرد و آن را در اختیار دولت گذاشته که با قوه قضاییه همسو شود و در نهایت برای مجلس لایحه را بفرستند تا قانون حجاب و عفاف کامل‌تر از قبل به اجرا در بیاید و بهتر از گذشته سلامت جامعه را بالا ببریم.
 
 
اگر برخی فراتر از قانون باشند باید قانون با آن‌ها برخورد کند
 
نماینده مردم تهران در خصوص این که آیا نسل‌های جدید پذیرای این گونه قانون هستند؟ بیان کرد: چارچوب قانون مهم است. ما اگر تابع قانون باشیم خیلی از مسائل حل می‌شود، اما اگر برخی فراتر از قانون باشند باید قانون با آن‌ها برخورد کند. اگر افراد حجاب را رعایت نکنند آن وقت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود؛ همه باید تابع قانون باشند.

 

منبع: جماران
 
  • «شرق» از نشست فصلی شورای حکام و کنفرانس خبری رافائل گروسی در مورد حل چالش‌ها با تهران گزارش می‌دهد
  • «شرق» در گفت‌وگو با کارشناسان، تداوم تنش در مناسبات آذربایجان-ایران و دلایل تنش‌زایی‌های همسایه را بررسی می‌کند
  • گزارشی از رونمایی موشک هایپرسونیک با برد ۱۴۰۰ کیلومتری در حضور رئیس‌جمهوری و بازخوانی بازخوردهای جهانی آن