|

مدیر مسئول جهان صنعت به «شبکه شرق» خبر داد

صدور اجازه انتشار موقت روزنامه جهان صنعت/ «جهان صنعت» از فردا دوباره منتشر می‌شود

دستور رفع توقیف موقت روزنامه جهان صنعت تا زمان برگزاری دادگاه کیفری صادر شد و این روزنامه از فردا دوباره منتشر خواهد شد.

صدور اجازه انتشار موقت روزنامه جهان صنعت/ «جهان صنعت» از فردا دوباره منتشر می‌شود

محمدرضا سعدی، مدیر مسئول روزنامه جهان صنعت در گفت‌وگو با «شبکه شرق» درباره آخرین وضعیت روزنامه جهان صنعت اظهار کرد: «بعد از توقیف روزنامه جهان صنعت توسط هیات نظارت بر مطبوعات، در دادگاه حقوقی دادخواستی را مطرح و تقاضای ابطال دستور توقیف صادر شده توسط هیات نظارت و صدور اجازه انتشار موقت روزنامه جهان صنعت تا زمان برگزاری دادگاه را کردیم. این دادخواست به شعبه ۲۴ شهید بهشتی ارجاع شد، امروز با نظر مساعد رئیس مجتمع و قاضی پرونده، دستور رفع توقیف موقت روزنامه جهان صنعت را صادر شد. ما هم از فردا مجددا روزنامه جهان صنعت را منتشر خواهیم کرد.»

او ادامه داد: «اصل ۱۶۸ قانون اساسی هم تاکید کرده که رسیدگی به جرائم مطبوعاتی در صلاحیت دادگاه‌های دادگستری با حضور هیات منصفه است. براساس این اصل هیات نظارت حق توقیف روزنامه را نداشت.»

مدیر مسئول جهان صنعت همچنین تاکید کرد: «بازپرسی شعبه ۴ دادسرای فرهنگ و رسانه دلیل اعلامی توسط هیات نظارت مبنی بر عدم اجرای دستورات این هیات را نپذیرفته چون چنین اتهامی به ما تفهیم نشد بلکه اتهام انتشار مطلب خلاف واقع به ما تفهیم شد که رسیدگی به این اتهام هم به دادگاه کیفری استان واگذار شده است.»

سعدی با انتقاد از اظهارات اخیر وزیر ارشاد دولت سیزدهم درباره روزنامه جهان صنعت، گفت: «وزیر ارشاد هم اخیرا گفته بود که ۲ مرتبه پرونده روزنامه جهان صنعت به دادگاه ارسال شده است، توجه داشته باشید که یک مرتبه‌اش در زمان دولت حسن روحانی بود که انتقاد ما از آمار ارائه شده درباره کرونا در ایران توسط وزیر ارشاد وقت به صورت عجله‌ای به دادگاه ارسال شد که در آن پرونده هم حکم منع تعقیب برای جهان صنعت صادر شد. یک مرتبه هم همین مورد اخیر.»

او تصریح کرد: «جهان صنعت هم مثل دیگر روزنامه‌ها پرونده مطبوعاتی دارد ولی تا اینجا ما در همه پرونده‌ها حکم منع تعقیب گرفته‌ایم. تقریبا هر روز به ما گفته می‌شود که چه تیتری بزنید و چه تیتری نزنید، ما در هم راستای تعامل همراهی‌هایی انجام داده‌ایم ولی برخی مواقع دیگر نمی‌توان از حق مردم و منافع ملی گذشت.»

او اتهام توهین روزنامه جهان صنعت به نیروی انتظامی را رد و تاکید کرد: «مسأله توهین روزنامه جهان صنعت به نیروی انتظامی هم اصلا وجود نداشته است. آقایان متن روزنامه جهان صنعت را نخواندند و شبانه با هماهنگی یکسری از اعضای هیات نظارت بر مطبوعات، جلسه فوق‌العاده تشکیل دادند، آن هم در غیاب برخی از اعضا. همه این‌ها به این دلیل رخ داد که روزی که کیان پیرفلک کشته شد، ما در مطلبی گفتیم که مطالبی مطرح می‌شود درباره نیروی انتظامی، ما گفتیم این شایعات مطرح است، این کار رسانه است، قصد ما شفاف‌سازی است، ما توهینی نکردیم. حرف ما این بود که مردم حرف دولت را قبول نمی‌کنند، بیایید از طریق نخبگان و کمیته حقیقت‌یاب، مسأله را شفاف کنید، اما آقایان بدون خواندن مطلب و در راستای اهداف سیاسی اقدام به توقیف جهان صنعت کردند.»

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها