|

محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی:

زنجیره‌های جدید گازدهی در نطنز آغاز شده

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: در نطنز ظرفیت جدید و زنجیره‌های جدید گازدهی شروع شده است و در فردو ظرفیت را به ۶۰ درصد رساندیم.

زنجیره‌های جدید گازدهی در نطنز آغاز شده

به گزارش شبکه شرق، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در حاشیه هیئت دولت گفت: همانطور که قبلا اعلام‌ کردیم، رفتار سیاسی و فشار سیاسی و اقداماتی که از جنس عدم توجه به روند توافق و مذاکرات بوده دارای یک عمل متقابل خواهد بود و سازمان انرژی اتمی در راستای قانون اقدام راهبردی در سایت فردو و نطنز ظرفیت جدیدی را برای غنی‌سازی ایجاد کرد که کل این عملیات در چارچوب موازین و مقررات آژانس بین‌المللی اترژ ی اتمی است.

 

اسلامی ادامه داد: در نطنز ظرفیت جدید و زنجیره‌های جدید گازدهی شروع شده است و در فردو ظرفیت را به ۶۰ درصد رساندیم و در گام‌تکمیلی که در حال اقدام است از سانترفیوژ های نسلی جدید و نسل سوم را جایگزین نسل اول خواهیم‌کرد.

 

وی تصریح کرد: فشار سیاسی و قطعنامه راه حل موضوع نیست و ملاک و معیار برای حل و فصل این نوع رفتارها نیست که به موارد اتهامی دامن بزنند.

 

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: آمریکا که از این سند خارج شده نه تنها به تعهدات خود عمل کرده، بلکه مانع اقدامات دیگران هم شده است، امیدواریم روزی اگر بخواهند به تفاهم پایبند باشند به همان‌ متن و همان ضوابط و چارچوب برگردند و بیش از این با عملیات روانی و جوسازی سیاسی حقوق ملت ایران را تضعیف نکنند‌.

 

 

 

منبع: ایلنا