|

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل:

نخست‌وزیر شوم، به اوکراین سلاح می‌دهم

نخست وزیر پیشین اسراییل گفت: اگر نخست وزیر شوم امکان آن وجود دارد که از من درخواست میانجیگری بین روسیه و اوکراین کنند.

نخست‌وزیر شوم، به اوکراین سلاح می‌دهم

به گزارش شبکه شرق و به نقل از سایت النشره، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و رئیس حزب لیکود تصریح کرد که اگر به عنوان نخست وزیر آینده این رژیم انتخاب شود، امکان ارسال سلاح به اوکراین را بررسی خواهد کرد.

وی همچنین افزود: اگر نخست وزیر شوم امکان آن وجود دارد که از من درخواست میانجیگری بین روسیه و اوکراین کنند.

نتانیاهو گفت: زمانی که عملیات نظامی روسیه آغاز شد، از من درخواست میانجیگری بین اوکراین و روسیه شد اما آن زمان، ماموریت را به نفتالی بنت نخست وزیر وقت دادم.

پیش از این معاون شورای امنیت روسیه به رژیم صهیونیستی هشدار داد که در صورت ارسال کمک نظامی و تسلیحات به اوکراین،‌ روابط خود با مسکو را به نابودی خواهد کشید.

«دیمیتری مدودف» در پیامی که در کانال تلگرام خود منتشر کرد، نوشت: به نظر می‌رسد، اسرائیل به دنبال ارسال سلاح به رژیم کی‌یف است. 

وی این اقدام رژیم اشغالگر را "بی‌پروایانه" خواند و تاکید کرد که این رژیم با این اقدام روابط خود با روسیه را نابود خواهد کرد.

مدودف در ادامه با اشاره به کشتار ده‌ها هزار لهستانی، روس توسط گروه‌های افراطی اوکراین در زمان جنگ جهانی دوم، خاطر نشان کرد که صهیونیست‌ها در صورت تامین سلاح برای رژیم کی‌یف باید خود از حامیان گروه‌های ملی‌گرا و نئونازی اوکراین معرفی کنند.

اخیرا یک مسئول رژیم صهیونیستی اعلام کرده بود که زمان آن رسیده که این رژیم در سیاست‌هایش درباره جنگ اوکراین تغییر ایجاد کند و از تل‌آویو خواست هرگونه ممنوعیت ارسال تسلیحات به اوکراین را لغو کند.

بنابراین گزارش، درخواست اوکراینی‌ها برای دریافت سلاح پیشرفته از صهیونیست‌ها که پیش از این مطرح شده بود، تاکنون بی پاسخ مانده بود. 

در همین پیوند، دوهفته پیش نیز سفارت روسیه در تل آویو نسبت به بیانیه رژیم صهیونیستی در محکومیت حملات مسکو به اوکراین واکنش نشان داده و اعلام کرده بود: اسرائیل در طول هشت سال نسبت به حملات تروریستی و ادامه دار اوکراین علیه غیر نظامیان منطقه دونباس سکوت اختیار کرد. رژیم صهیونیستی همچنین در برابر کشته شدن داریا دوگینا روزنامه نگار روس و حمله به پل شبه جزیره کریمه نیز موضع‌گیری نکرده است.

جنگ اوکراین در ماه‌های گذشته تنش میان روسیه و رژیم صهیونیستی را شدت داده است. 

آخرین نظرسنجی در سرزمین های اشغالی نشان می دهد که هیچ یک از دو اردوگاه "بنیامین نتانیاهو" و "یائیر لاپید" نخست وزیران اسبق و کنونی این رژیم نخواهند توانست کرسی های لازم را برای تشکیل کابینه آینده بدست بیاورند.

کمپین های انتخاباتی احزاب رژیم صهیونیستی از سه شنبه هفته گذشته آغاز شده و قرار است انتخابات این رژیم اول ماه آینده میلادی (نوامبر) برگزار شود.

نتایج آخرین نظرسنجی نشان می دهد که اگر انتخابات اکنون برگزار شود، اردوگاه راست به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق و رئیس حزب لیکود ۵۹ الی۶۰ کرسی در کنِسِت به دست خواهد آورد؛ این درحالی است که اردوگاه رقیب به رهبری یائیر لاپید نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی ۵۶ الی۵۷ کرسی از مجموع ۱۲۰ کرسی کنِسِت را کسب خواهد کرد.

این وضعیت نشان می دهد که باز هم بحران سیاسی مزمن در رژیم صهیونیستی بعد از انتخابات یاد شده ادامه خواهد یافت.

 

منبع: ایرنا