|

اولیانوف: واضح است که ایران ابهامات در توافق را نخواهد پذیرفت

نماینده دائم روسیه در وین گفت: واضح است که ایران خلأها و ابهامات را نخواهد پذیرفت. من مطمئن نیستم که اتحادیه اروپا فراموش کرده باشد که چه کسی مسئول وضعیت فعلی است.

اولیانوف: واضح است که ایران ابهامات در توافق را نخواهد پذیرفت

میخائیل اولیانوف سفیر و نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی وین و نماینده این کشور در مذاکرات ۱+۴ با ایران در توییتی تاکید کرد که ایران خلأها و ابهامات در توافق را نخواهد پذیرفت.

اولیانوف در این توییت به واکنش محمد مرندی تحلیلگر حوزه بین‌الملل به اظهارات اخیر جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرد و نوشت، واضح است که ایران خلأها و ابهامات را نخواهد پذیرفت. من مطمئن نیستم که اتحادیه اروپا فراموش کرده باشد که چه کسی مسئول وضعیت فعلی است.

اولیانوف تاکید کرد: برغم پیچیده بودن مسائل روابط بین‌الملل، شرکت کنندگان در گفت وگوهای وین تاکنون توانایی عمل گرا بودن را نشان داده‌اند.

ساعتی پیش محمد مرندی تحلیلگر حوزه بین‌الملل در واکنش به اظهارات روز دوشنبه جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتی نوشت: بورل متحد ایالات متحده است و فراموش می‌کند که دلیل این مذاکرات نقض برجام توسط غرب و تحریم‌های فشار حداکثری است که شهروندان ایرانی را هدف قرار می‌دهد حتی در شرایطی که ایران به طور کامل به آن پایبند بوده است.

وی با تاکید براینکه ایران خلأها و ابهامات را نخواهد پذیرفت، تصریح کرد: ایالات متحده هزینه‌هایی را بر اتحادیه اروپا تحمیل می‌کند.