|

رئیس جمهور:

کرمان در دنیا پایتخت مقاومت اسلامی است

رییس جمهور دقایقی پیش و به منظور سفر دو روزه به استان کرمان، وارد فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان شد.

 کرمان در دنیا  پایتخت مقاومت اسلامی است

به گزارش شبکه شرق سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به کرمان و در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفرهیات دولت به استان کرمان گفت: توفیقی است که حسن ختام سفرهای استانی ما با سفر به استان کرمان صورت گرفت و امیدواریم در این سفر بتوانیم خواسته های مردم این دیار را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه کمبودها و مشکلات این خطه مورد بررسی قرار گرفته است افزود: استان کرمان استان مهد زنان و مردان فرهیخته ای است که از شاعرا، علما، سیاسیون و چهره های برجسته علمی در این استان می توانیم به وفور یاد کنیم که نماد ارزشی این دیار وجود شهید سلیمانی شهید جبهه مقاومت بوده که افتخاری برای مردم استان کرمان، کشور و حتی جهان اسلام است که رهبری معظم انقلاب اسلامی از او به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد کرده اند که همواره باید مورد توجه همگان قرار گیرد..

رئیسی با اشاره به وجود بیش از ۶۵۰۰ شهید و ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر در استان کرمان گفت: کرمان امروز در دنیا به عنوان محور مقاومت و پایتخت مقاومت اسلامی نامیده می شود.

وی با اشاره به نقش کرمان در دوران دفاع مقدس افزود: ایفای نقش کرمانی ها در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی ستودنی است.

رئیس جمهور به ظرفیت های کشاورزی، باغداری، معدنی و گردشگری استان کرمان و معرفی این استان به عنوان بهشت معادن ایران اشاره کرد و گفت: ظرفیت نیروی انسانی استان کرمان با حضور نیروهای کارآمد، جوان و تحصیل‌کرده در استان یکی از نقاط بارز این خطه بوده که وجود بیش از ۱۰۰ دانشگاهی و مرکز آموزش عالی  پرورش نیروی انسانی در استان نشان دهنده ظرفیت های بزرگ این دیار است.

رئیسی با بیان اینکه با وجود این ظرفیت ها، بیکاری در استان کرمان معنا و مفهم ندارد افزود: فقر و محرومیت موجود در استان به ویژه در جنوب استان زیبنده نیست و دولت مصمم است هم در تکمیل پروژه های نیمه تمام و هم در جهت رفع فقر و محرومیت که چهره زیبای استان را بد جلوه می دهد، گام بردارد و نسبت به رفع فقر و محرومیت از چهره استان تلاش کند.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت های دولت تاکنون در گروی مشارکت مردم بوده است خاطر نشان کرد: مشارکت در سرمایه گذاری به ویژه در جنوب استان بسیار اهمیت دارد و زمینه برای سرمایه گذاری بسیار وجود دارد که باید از آنها نهایت استفاده را کرد.

 

 
  • گفت وگوی «شرق» با مستندساز و پژوهشگر تاریخ معاصر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد حادثه ۷ مهر
  • صداوسیما با برپایی مناظراتی با حضور جامعه‌شناسان و فعالان سیاسی تک‌صدایی رسانه‌ای را به حاشیه برد
  • «شرق» از یک وعده بر زمین‌ مانده درباره ساماندهی‌ مطالبات و جلوگیری از آسیب‌های تجمع خیابانی گزارش می‌دهد
  • نقد رادیکالیسم، ضرورت توجه به مطالبات و نفی اعتراض‌های غیرمدنی در گفت‌وگو با جلال میرزایی، استاد علوم سیاسی
  • خزعلی با اعلام پیگیری وضعیت زنان بازداشت‌شده خبر داد‌:
  • دادستان کل کشور تکلیف کرد که بازداشتی‌های اعتراضات اخیر بدون سابقه کیفری و قرائن اطمینان‌آور با توجیه و ارشادات لازم آزاد شوند