|
کدخبر: 851095

روسیه: از احیای برجام حمایت می‌کنیم

دستیار رییس‌جمهور روسیه گفت: تداوم گفتمان غیرمستقیم میان ایران و آمریکا بر سر احیای برجام نشان‌دهنده تعهد ایران نسبت به اجرایی شدن کامل این توافق است و روسیه از احیای برجام حمایت می‌کند.

دستیار رییس‌جمهور روسیه در اظهاراتی با تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه ایران و روسیه، گفت: تداوم گفتمان غیرمستقیم میان ایران و آمریکا بر سر احیای برجام نشان‌دهنده تعهد ایران نسبت به اجرایی شدن کامل این توافق است و روسیه از احیای برجام حمایت می‌کند.

یوری یوشاکوف، گفت که این کشور از احیای توافق هسته‌ای (برجام) حمایت می‌کند.

مشاور رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به سفر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به تهران برای دیدار با همتای ایرانی‌اش و دیدار احتمالی او با مقام معظم رهبری ایران، گفت: منطقی است که وضعیت پیرامون برجام در این دو دیدار مورد بحث قرار بگیرد. روسیه از احیای توافق هسته‌ای که در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در سال ۲۰۱۵ تأیید شده است، حمایت می‌کند.

این مقام روس گفت: به عبارت دیگر، هدف لغو محدودیت‌های تجارت و تعامل اقتصادی عادی ایران با جهان است و مسکو به تلاش‌ها در این مسیر ادامه می‌دهد.

او در ادامه گفت: روسیه تداوم ارتباط [غیرمستقیم] در زمینه برجام را مهم تلقی می‌کند. ما از گفتمان برقرار شده میان ایران و آمریکا با میانجیگری اتحادیه اروپا حمایت می‌کنیم و این گفتمان را نشان‌دهنده تعهد ایران نسبت به رسیدن به مصالحه در زمینه از سرگیری اجرایی شدن کامل برجام می‌دانیم.

یوشاکوف درباره روابط دوجانبه ایران و روسیه گفت: دو کشور برای ارتقای همکاری دوجانبه به سطحی جدید، یعنی سطح شراکت راهبردی، برنامه‌هایی در نظر دارند و در حال تهیه پیش‌نویس یک توافق جدید به این منظور هستیم.