|
کدخبر: 850413

بیانیه جبهه اصلاحات ایران درباره بازداشت مصطفی تاجزاده

جبههٔ اصلاحات ایران خواستار آزادی مصطفی تاج زاده شد.

به گزارش جماران، جبهه اصلاحات ایران در بیانیه ای نوشت: بازداشت ناگهانی آقای سید مصطفی تاجزاده در یک روز تعطیل و با گسیل تعداد زیادی مأمور عجیب و حیرت‌انگیز است و موجب شد که مجمع عمومی جبههٔ اصلاحات ایران جلسهٔ فوق‌العاده برگزار کند و موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

هنوز مسئولان مربوطه در این مورد اطلاع‌رسانی نکرده‌اند و دلیل بازداشت او، آن هم به این شکل، روشن نیست. همه می‌دانند که آقای تاجزاده اصلاح‌طلبی است که همیشه بر قانونگرایی و خشونت‌پرهیزی تأکید داشته و به آن پایبند بوده است.

جبهه اصلاحات ایران با اشاره به «فعالیت سیاسی فردی اصلاح‌طلبانه» تاج زاده، او را «در زمره پرمخاطب‌ترین و اثرگذارترین اصلاح‌طلبان» دانست و افزود: گمان می‌رود همین جایگاه و صراحت و شجاعت او در بیان نظرات دلسوزانه و اعلام مواضع شفاف و بی‌پیرایه موجب این برخورد با او شده است.

این بیانیه سپس با بیان اینکه جبههٔ اصلاحات ایران به همهٔ مصادیق سلب امنیت و حقوق اساسی و آزادى هر یک از شهروندان ایران معترض است، از بازداشت تاج زاده که «یک اصلاح‌طلب برجسته و صاحب‌نظر و دارای مرزبندی‌های روشن با بانیان و حافظان وضع موجود از یک‌سو و براندازان و ویرانی‌طلبان از سوی دیگر است»، انتقاد کرد و  خواهان آزادی هرچه زودتر او شد.