|

وزیر کشور: توطئه‌هایی برای بر هم‌ زدن روابط ایران و آذربایجان وجود دارد

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در دیدار دادستان کل جمهوری آذربایجان بر تقویت همکاری‌های دوجانبه تاکید کرد و گفت: طرف‌ ثالث نباید در روابط مناسب دو کشور دخالت داشته باشد.

وزیر کشور: توطئه‌هایی برای بر هم‌ زدن روابط ایران و آذربایجان وجود دارد

به گزارش شبکه شرق، احمد وحیدی در حاشیه دیدار با کامران علی‌اف، دادستان کل جمهوری آذربایجان اظهار کرد: با توجه به مسائل و منافع مشترک دو کشور تاکید شد که نباید طرف‌های ثالث در روابط مناسب دو کشور دخالت داشته باشند.

 

وزیر کشور با تاکید بر اینکه توطئه‌هایی در بر هم زدن روابط دو کشور وجود دارد، اظهار کرد: طرف ثالث در تلاش است تا سوءتفاهم ایجاد کند که این مساله به نفع هیچ‌یک از دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نیست.

 

وحیدی درباره این دیدار هم گفت: دادستان کل آذربایجان به دعوت دادستان محترم کل ایران به تهران سفر کرده است.

 

او با اشاره به دیدار دادستان کل جمهوری آذربایجان با وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: با توجه به درخواست ملاقات از طرف هیات جمهوری آذربایجان نشست مشترکی در ارتباط با تقویت همکاری‌ها و بررسی مسائل بین دو کشور همسایه برگزار شد.

 

وزیر کشور با تصریح بر این که جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان دو کشور راهبردی در منطقه روابط خوبی با همدیگر دارند، گفت: در نشست امروز سلسله‌هماهنگی‌هایی برای موضوعاتی چون مقابله با مواد مخدر صورت گرفت. در مورد برخی مسافران و رانندگان ایرانی که در سفر به جمهوری آذربایجان دچار مشکل شده بودند، صحبت شد تا بررسی لازم در این زمینه انجام شود. همچنین درباره تبادل زندانیان هم بحث و گفت‌وگو شد و تلاش بر این است که روابط دو کشور به صورت همه جانبه تقویت شود.