|

وحیدی:

مردم برای سفر زمینی به عراق کمی صبر کنند

وزیر کشور با بیان اینکه خوشبختانه ناآرامی‌های عراق با دوراندیشی و عقلانیت مسئولان آن کشور رو به برطرف شدن است، گفت: وضعیت در عراق در حال آرام شدن است و امیدواریم وضعیت هرچه زودتر به حالت عادی برگردد و نگرانی های بوجود آمده کاملا مرتفع شود.

مردم برای سفر زمینی به عراق کمی صبر کنند

به گزارش شبکه شرق، احمد وحیدی با بیان این که در حال حاضر  مرز هوایی باز است: گفت: امنیت خوبی در این زمینه برقرار است و زائران عتبات عالیات می‌توانند تردد کنند.

 

وی  در مورد مرزهای  زمینی و تردد  زائران از طریق مرزهای زمینی نیز گفت: صرف اعلام باز شدن مرزهای زمینی از سوی مرزبانی عراق برای ما کافی نیست و ما باید از امنیت و سلامت کامل زائران خود اطمینان حاصل کنیم.

 

وزیر کشور،  با بیان این که در این زمینه با طرف عراقی در حال مذاکره هستیم، خاطرنشان کرد: به محض اطمینان یافتن از برقراری امنیت کامل زائران، تردد از مرزهای زمینی انجام خواهد شد.

 

وحیدی ادامه داد: موکب ها می‌توانند از مرزها برای استقرار امکانات و تجهیزاتشان عبور کنند، اما مردم عزیز کشور منتظر حصول امنیت کامل باشند و این موضوع اطلاع رسانی می شود.

 

وحیدی در گفت وگو با «رادیو اربعین» خاطرنشان کرد: اعضای ستاد مرکزی اربعین حسینی با قدرت کار را در حوزه خدمات رسانی دنبال می کنند.