|

پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی آغاز شد

رئیس مرکز مدارس و مراکز خارج از کشور از آغاز پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی خبر داد و گفت: «دستورالعمل ثبت‌نام برای همه پایه‌ها امکان‌پذیر است این در حالی است که تا زمان صدور دستورالعمل قطعی، فرصت پیش‌ثبت‌نام وجود دارد».

پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی آغاز شد

ایسنا: رئیس مرکز مدارس و مراکز خارج از کشور از آغاز پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی خبر داد و گفت: «دستورالعمل ثبت‌نام برای همه پایه‌ها امکان‌پذیر است این در حالی است که تا زمان صدور دستورالعمل قطعی، فرصت پیش‌ثبت‌نام وجود دارد».

طباطبایی با بیان اینکه دستورالعمل ثبت‌نام اتباع خارجی در مدارس ایران بعد از تصویب در شورای عالی سیاست‌گذاری اتباع در وزارت کشور نهایی و سپس ارسال می‌شود گفت: «برای خارج‌شدن دانش‌آموزان اتباع از بلاتکلیفی و برای ورود همه دانش‌آموزان به مدرسه، کار سنجش سلامت آنها توسط پایگاه‌های سنجش انجام می‌شود تا تکلیف نهایی آنها مشخص شود».

او با بیان اینکه پیش‌ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع شروع شده و دستورالعمل ثبت‌نام برای همه پایه‌ها امکان‌پذیر است، افزود: «تا زمان صدور دستورالعمل قطعی، فرصت پیش‌ثبت‌نام وجود دارد».

رئیس مرکز مدارس و مراکز خارج از کشور با بیان اینکه تنها کسانی که «کد یکتا» دارند امکان ثبت‌نام برایشان فراهم شده است، ادامه داد: «دانش‌آموزان دارای اسناد اقامتی معتبر فاقد شناسه یکتا باید با مراجعه به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع، ابتدا اقدام به اخذ شناسه یکتا کرده و سپس در سامانه فوق ثبت‌نام کنند».

طباطبایی با بیان اینکه در این زمینه پیرو مصوبه شورای عالی سیاست‌گذاری امور اتباع هستیم ادامه داد: «کسی از تحصیل محروم نیست، اتباع فقط باید در چارچوب ضوابط تحصیل کنند، وزارت کشور دارای چارچوب ضوابط و مقررات است و اتباع باید در چارچوب ضوابط شورای عالی امور سیاست‌گذاری اتباع از خدمات بهره‌مند شوند، در غیر این صورت با مشکل مواجه می‌شوند.

او اظهار کرد: «دانش‌آموزان اتباع در کنار سایر دانش‌آموزان ایرانی تحصیل می‌کنند. در مدارس غیردولتی اتباع خارجی، هم معلم ایرانی و هم معلم اتباع خارجی تدریس می‌کنند اما در مدارس ایرانی که دانش‌آموز اتباع دارند فقط معلم ایرانی تدریس می‌کند».

همه اتباع خارجی مقیم ایران برای پیش‌ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس با در دست داشتن کد یکتا به سامانه سازمان ملی مهاجرت «سهما» به نشانی اینترنتی https://www.irmigrationorg.ir مراجعه کنند. همچنین ثبت‌نام دانش‌آموزان فاقد اطلاعات در سامانه امور اتباع و مهاجرین خارجی توسط مدارس «ممنوع» است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها