|

افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی، بعدا

رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد علی‌رغم قطعی‌شدن نرخ‌های جدید جرایم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی، بعدا

ایسنا: رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد علی‌رغم قطعی‌شدن نرخ‌های جدید جرایم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

اواسط خرداد امسال بود که سردار سید‌تیمور حسینی در گفت‌وگویی با ایسنا از ابلاغ مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت: «هر مصوبه هیئت دولت که علاوه بر تکلیف برای دستگاه‌های دولتی برای مردم هم تکلیفی را ایجاد کند، حتما باید در روزنامه رسمی هم منتشر شده و بعد از ۱۵ روز قابلیت اجرا دارد. افزایش مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی هم از سوی سرپرست محترم ریاست‌جمهوری برای اجرا ابلاغ شده و ۱۵ روز پس از اینکه در روزنامه رسمی چاپ شود، اجرائی خواهد شد‌».

رئیس پلیس راهور فراجا گفته بود‌ جریمه‌ها شامل ۱۷۴ تخلف است که به سه دسته «کلان‌شهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین‌شهری و مناطق آزاد صنعتی‌-‌تجاری»، «سایر شهرها» و «روستاها و راه‌های روستایی» تقسیم می‌شود. حالا در شرایطی که حدود ۱۵ روز از ابلاغ مبالغ جدید جریمه‌های رانندگی گذشته است، عدم انتشار این ابلاغیه در روزنامه رسمی، احتمال تعویق در اجرای آن را افزایش داده است. موضوعی که سردار سید‌تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا‌ نیز آن را تأیید کرده و به ایسنا گفته است: «همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته بودم، موضوع افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی باید در روزنامه رسمی چاپ شود و بعد از حدود ۱۵ روز این قانون اجرا شود. با توجه به اینکه هنوز این مصوبه در روزنامه رسمی چاپ نشده، از این‌رو افزایش مبلغ جرایم رانندگی از ابتدای تابستان فعلا اجرائی نخواهد شد‌». رئیس پلیس راهور فراجا با تأکید بر اینکه موضوع افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی و نرخ‌های جدید قطعی شده است، گفت: در حال حاضر زمان اجرای آن مشخص نیست و طبیعی است که ۱۵ روز بعد از هر زمانی که این مصوبه در روزنامه رسمی کشور منتشر شود، مبالغ جدید جرایم رانندگی نیز اعمال خواهد شد. بنابراین تعویق در اجرای این مصوبه به معنای عدم اجرای آن نیست و مبلغ جرایم رانندگی حتما افزایش پیدا خواهد کرد. حسینی همچنین گفت که تا زمان عدم اجرای مصوبه جدید در مورد نرخ جرایم رانندگی، جریمه‌ها بر اساس همان نرخ قبلی خواهد بود. به گفته رئیس پلیس راهور فراجا، افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی تأثیر زیادی در کاهش وقوع تصادفات دارد و می‌تواند تا حد زیادی در کاهش آمار مرگ‌و‌میر بر اثر تصادفات مؤثر باشد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها