|

پایان دوران پاکو خمس در تراکتور رسمی شد

جدایی توافقی به سبک مرد اسپانیایی

با اعلام رسمی باشگاه تراکتور تبریز، پاکو خمس به‌صورت توافقی از جمع سرخ‌پوشان تبریزی جدا شد.

جدایی توافقی  به سبک مرد اسپانیایی

با اعلام رسمی باشگاه تراکتور تبریز، پاکو خمس به‌صورت توافقی از جمع سرخ‌پوشان تبریزی جدا شد.

به گزارش فوتبال 360، تراکتور تبریز در سال‌های گذشته تیمی‌ برای رفت‌وآمد سرمربیان نام‌آشنای خارجی بوده و بعد از آنکه در فصل گذشته و پس از اتمام جام جهانی 2022 قطر، قربان بردیف درخواست قطع همکاری داد و با درخواست این سرمربی کهنه‌کار و نام‌آشنا موافقت شد، تراکتوری‌ها ‌سراغ استخدام پاکو خمس رفتند؛ سرمربی‌ای باتجربه که در لالیگای اسپانیا تجربه سرمربیگری داشت و رسما در کسوت جانشین قربان بردیف معرفی شد تا تجربه جدیدی را در عرصه مربیگری در فوتبال ایران به‌ دست آورد. خمس در حالی در کسوت جانشین قربان بردیف معرفی شد که توانست تا امروز در 44 مسابقه رسمی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت تراکتور تبریز حضور پیدا کند. آخرین تجربه سرمربیگری پاکو خمس در جدال برابر ذوب‌آهن اصفهان به میزبانی ورزشگاه یادگار امام تبریز بود که شکست 4 بر یک برابر حریف اصفهانی، هواداران تراکتور را غافلگیر کرد و انتقادها علیه سرمربی اسپانیایی به اوج رسید و زمزمه‌هایی درباره برکناری او مطرح شد.

باشگاه تراکتور با وجود انتقادهای مطرح‌شده علیه عملکرد فنی خمس، از این سرمربی اسپانیایی حمایت کرد. هر‌چند رضا کرمانشاهی، معاون باشگاه تراکتور، در فضای مجازی علیه خمس موضع‌گیری داشت، اما در بیانیه باشگاه تراکتور آمده است: «پس از کسب نتیجه دور از انتظار مقابل تیم ذوب‌آهن اصفهان، ‌هوشنگ نصیرزاده، مدیرعامل باشگاه، طی جلسه‌ای با سرمربی تیم در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه در‌خصوص رفع ایرادات فنی تیم و حضور پرقدرت در ادامه مسابقات گفت‌وگو کرده و مقرر شد آقای خمس به کار خود ادامه داده و در راستای جبران امتیازات از‌دست‌رفته و حضور پرقدرت در جام حذفی تلاش دوچندانی 

انجام دهد».

پاکو خمس در‌حالی در تمرین تراکتور حضور یافت که شایعه‌ها درباره قطع همکاری با این سرمربی اسپانیایی به اوج خود رسیده بود. بعد از پایان جلسه تمرینی، خمس دیداری با مدیرعامل باشگاه تراکتور داشت و جالب آنکه سرمربی اسپانیایی درخواست قطع همکاری‌اش با تراکتور را ارائه کرد. در‌ا‌ین‌باره باشگاه تراکتور در بیانیه خود نوشته است: «آقای خمس روز گذشته درخواست جدایی خود و دستیاران خارجی‌اش را به مدیریت باشگاه اعلام کرد و پس از جلسه امروز نصیرزاده و این سرمربی، سرانجام باشگاه تراکتور با درخواست جدایی او موافقت کرد. جدایی این سرمربی از تراکتور به‌صورت کاملا توافقی بوده و هیچ‌گونه ضرر و زیان مالی برای باشگاه تراکتور به دنبال نداشته است».

300 هزار دلار، آخرین پرداختی تراکتوری‌ها به خمس؟

خمس تا پایان لیگ بیست‌وپنجم با تراکتوری‌ها قرارداد داشت و در حالی از جمع سرخ‌پوشان تبریزی جدا شد که بیش از دو فصل دیگر از قرارداد او باقی‌ مانده بود. در‌حالی‌که مسئولان باشگاه تبریزی در بیانیه خود توضیح داده‌اند که جدایی خمس به شکل توافقی بوده و ضرر و زیانی متوجه تراکتوری‌ها نیست، اما گفته می‌شود‌ آنها بابت دو فصل آینده قرار است به خمس غرامت ندهند، ولی باید مطالبات او تا پایان فصل جاری را تسویه کنند که در این زمینه گویا خمس نزدیک به 300 هزار دلار از سرخ‌پوشان تبریزی طلب دارد و قرار است این مبلغ با او تسویه شود. تراکتور روز جمعه سی‌ویکم فروردین‌ میهمان نساجی در قائمشهر خواهد بود که گفته می‌شود محمد نصرتی در نقش مربی موقت روی نیمکت تراکتور حضور پیدا می‌کند و مدیران باشگاه تراکتور در اندیشه انتخاب جانشینی مناسب برای خمس هستند.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها