|

سکوت نگران‌کننده علیه شایعات

هت‌تریک حذف استقلال از آسیا؟

با وجود پایان مهلت پرداخت بدهی‌های قطعی‌شده، باشگاه استقلال در زمینه پرداخت مطالبات خود شفاف‌سازی نکرده است.

هت‌تریک حذف استقلال  از آسیا؟

با وجود پایان مهلت پرداخت بدهی‌های قطعی‌شده، باشگاه استقلال در زمینه پرداخت مطالبات خود شفاف‌سازی نکرده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا برای صدور مجوز حرفه‌ای برنامه زمانی مشخصی دارد و باشگاه‌های خواهان دریافت مجوز باید طبق تقویم تنظیم‌شده از سوی AFC اسناد و مدارک خود را روی سامانه معرفی‌شده بارگذاری کنند و در اواسط تیرماه، اسامی تیم‌هایی که مدارک‌شان بدون نقص بوده و پذیرفته شده، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام خواهد شد تا آنها بتوانند مجوز حرفه‌ای را دریافت کنند و برای حضور در مسابقات فصل آینده لیگ نخبگان و لیگ قهرمانان آسیا آماده شوند. استقلال که در دو فصل گذشته به‌ واسطه مشکلات مالی و مالکیتی نتوانست مجوز حرفه‌ای دریافت کند؛ در‌حال‌حاضر صدرنشین لیگ بیست‌وسوم است و شانس بالایی برای کسب سهمیه آسیایی دارد. آبی‌ها که بعد از قهرمانی تاریخی و بدون باخت‌شان در لیگ بیست‌ویکم، به دلیل دریافت‌نشدن مجوز حرفه‌ای نتوانستند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند، حالا به دنبال طلسم‌شکنی هستند و در این زمینه علی خطیر، مدیرعامل آبی‌ها، بارها وعده داد که استقلال در دوره مدیریت او از آسیا حذف نمی‌شود و مجوز حرفه‌ای را دریافت می‌کند.

معمای پرداخت مطالبات سانتاکلارا

خطیر در شرایطی این وعده را به هواداران استقلال داده که چند معضل مهم پیش پای استقلالی‌ها در مسیر دریافت مجوز حرفه‌ای است. مهم‌ترین چالش مالی آبی‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای، بحث پرداخت مطالبات باشگاه سانتاکلارای پرتغال است که در این زمینه نامه‌نگاری‌ها از سوی باشگاه استقلال انجام شد و خطیر شخصا در مقر فیفا پیگیر جابه‌جایی مطالبات استقلالی‌ها از فیفا به حساب باشگاه پرتغالی شد و گفته می‌شود که در این زمینه صلح‌نامه‌ای هم بین مسئولان باشگاه استقلال و سانتاکلارا تنظیم شد؛ باوجود‌این خبری از شفاف‌سازی باشگاه استقلال در زمینه پرداخت مطالبات باشگاه پرتغالی نیست.

صلح‌نامه به جای تسویه‌حساب بارگذاری شد؟

آبی‌پوشان پایتخت تا روز یازدهم فروردین‌ماه فرصت داشتند تا بدهی باشگاه پرتغالی را پرداخت کنند که گفته می‌شود با توجه به زمان‌بر بودن انتقال پول به حساب باشگاه سانتاکلارا، اسناد تسویه‌حساب با این باشگاه در اختیار استقلالی‌ها قرار نگرفته و آنها پیش از پایان ضرب‌الاجل کنفدراسیون فوتبال آسیا مجبور شده‌اند تا صلح‌نامه خود را در سامانه کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کنند. جالب آنکه در این زمینه هم مسئولان باشگاه استقلال سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند و خبری از شفاف‌سازی نیست.

چرا خبری از بیانیه‌نویسی‌ها نیست

مسئولان باشگاه استقلال در طول هفته‌های گذشته با توجه به تنش‌های به‌وجودآمده با کادر فنی، بارها تصمیم به انتشار بیانیه گرفتند و حواشی زیادی دراین‌باره به‌ وجود آمد. در شرایطی‌ که هواداران استقلال چشم‌انتظار اخبار امیدوارکننده در مسیر دریافت مجوز حرفه‌ای هستند، خبری از صدور بیانیه نیست؛ آن‌هم در‌حالی‌که در طرف مقابل، باشگاه پرسپولیس مرحله‌ به‌ مرحله اخبار مرتبط با دریافت مجوز حرفه‌ای را به سمع‌ و نظر هوادارانش می‌رساند. با توجه به شرایط به‌وجود‌آمده، سکوت مدیران باشگاه استقلال برای هواداران این تیم نگران‌کننده شده و باید دید آیا شایعات مرتبط با پرداخت‌نشدن مطالبات باشگاه پرتغالی و حذف سه‌باره آبی‌ها از آسیا صحت دارد یا طلسم موفقیت‌نداشتن استقلالی‌ها در مسیر دریافت مجوز حرفه‌ای شکسته خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها