|

خبری از سرمربی نیست و فهرست خرید دست‌به‌دست می‌شود

در پرسپولیس چه خبر است؟

روند مذاکرات باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق سرخ‌ها و سرمربی کنونی تیم ملی عمان، به بن‌بست رسید. در شرایطی که پرسپولیسی‌ها پیش از این با اعزام یکی از اعضای هیئت‌رئیسه به امارات، مذاکرات اولیه با برانکو را صورت داده و با پاسخ منفی او روبه‌رو شدند، تلاش کردند در دومین دور مذاکرات، دست پر حاضر شوند.

در پرسپولیس چه خبر است؟

روند مذاکرات باشگاه پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی سابق سرخ‌ها و سرمربی کنونی تیم ملی عمان، به بن‌بست رسید. در شرایطی که پرسپولیسی‌ها پیش از این با اعزام یکی از اعضای هیئت‌رئیسه به امارات، مذاکرات اولیه با برانکو را صورت داده و با پاسخ منفی او روبه‌رو شدند، تلاش کردند در دومین دور مذاکرات، دست پر حاضر شوند. این بار که گفته می‌شد برانکو از دو موضوع، یکی عدم پرداخت مالیاتش در ایران و دیگری فرستادن فردی غیر از مدیرعامل برای مذاکره، حسابی ناراحت شده، مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند هر دو نگرانی را رفع کنند. در اولین اقدام، آنها داستان مالیات برانکو را حل‌وفصل کردند و این بار رضا درویش، مدیرعامل باشگاه، شخصا راهی قطر شد تا با برانکو مذاکره کند. پاسخ ولی باز هم فرقی نکرد؛ چرا‌که باشگاه پرسپولیس با انتشار جزئیات جلسه دیروز درویش و ایوانکوویچ، در اطلاعیه‌ای توضیح داد‌ تلاش‌ها برای راضی‌کردن این مرد کروات نتیجه نداشته است. در بخشی از اطلاعیه پرسپولیس آمده است: «مدیرعامل پرسپولیس در این جلسه با اعلام این مطلب که همه اقدامات لازم برای حضور و فعالیت او فراهم شده است، پیشنهاد باشگاه و خواست هواداران پرسپولیس برای حضور مجدد برانکو به‌عنوان سرمربی پرسپولیس را به او اعلام کرد. رضا درویش با تأکید بر ویژگی‌های اخلاقی، حرفه‌ای و پشتوانه عملکردی که قبل از این از ایوانکوویچ شاهد بودیم، از او خواست این پیشنهاد را بپذیرد. درویش خطاب به برانکو گفت‌ باشگاه پرسپولیس، اعضای تیم و از همه مهم‌تر هواداران مشتاق استقبال از او هستند».

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی فعلی تیم ملی عمان، در واکنش به درخواست پرسپولیسی‌ها پاسخ داده است: «همه می‌دانند پرسپولیس، ایران و مردم ایران را چقدر دوست دارم. ایران، کشور دوم من است. عاشق پرسپولیس و هوادارانش هستم. قلب من برای آنجا می‌تپد. متأسفم که در این زمان از نظر شخصی و خانوادگی شرایط حضور در ایران را ندارم. خاطرات و اتفاقات خوب و باشکوهی از ایران و پرسپولیس دارم، دوست داشتم و دارم بار دیگر تکرار شود، ولی الان در شرایط مناسبی نیستم که به ایران بیایم. هنوز به پیشنهاد عمان و یک تیم ملی معتبر اروپایی پاسخ نداده‌ام». ایوانکوویچ با اشاره به دور قبلی مذاکرات، توضیح داد: «در جلسه با آقای دلبری هم گفتم که شرایط حضور‌ در پرسپولیس را ندارم و ممنونم که در این چند روز موانع را برطرف کردید و باز تا اینجا آمدید و از نظر و تلاش‌های شما صمیمانه سپاسگزارم. از شما (رضا درویش) تشکر می‌کنم؛ هم به جهت این پیشنهاد و نظر مثبتی که دارید و هم اقداماتی که در روزهای اخیر انجام دادید. من در ایران بوده‌ام و فکر نمی‌کردم با این سرعت کار را پیش ببرید. متأسفم که اکنون شرایط کار در ایران را ندارم و از شما درخواست می‌کنم زمان برای پرسپولیس از دست نرود و مربی خود را انتخاب کنید». درویش بعد از پاسخ منفی برانکو ایوانکوویچ، درباره فرایند انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس گفت: «هواداران با تمام وجود شما را دوست دارند و فوتبال ایران برای شما احترام بزرگی قائل است. ما هم‌زمان مذاکرات با گزینه‌های دیگری را دنبال کرده‌ایم که از حالا جدی‌تر خواهد شد، ولی همین‌جا به شما می‌گویم تا چند روز آینده که کار را نهایی کنیم، اگر تصمیم جدیدی بگیرید به شما برمی‌گردیم. امیدوارم در ادامه جام ملت‌ها با تیم ملی عمان و پس از آن هر جایی که حضور پیدا می‌کنید، موفق باشید». حالا که پرسپولیسی‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که برانکو قطعا به این تیم برنمی‌گردد، دو اتفاق مهم در حال رخ‌دادن در این باشگاه است. اولی اینکه گمانه‌زنی درباره سرمربی بعدی این تیم داغ‌تر از هر زمان دیگری در حال پیگیری است. باشگاه پیش‌تر گفته بود به همراه برانکو، رزومه 10 سرمربی خارجی را در دست بررسی دارد و قرار است یکی از آنها را انتخاب کند؛ ادعایی که درباره صحت و سقم آن چندان سند و مدرکی در دست نیست. با‌این‌حال، اتفاق دوم مربوط به فهرست خرید این روزهای باشگاه پرسپولیس است که دست به دست می‌شود. عبدالکریم حسن‌ قطری و کمالوف تاجیکستانی، دو بازیکن خارجی هستند که شایعه شده است به پرسپولیس نزدیک شده و به‌زودی قرارداد آنها نهایی می‌شود. اینکه چه کسی مسئول مذاکره با این بازیکنان است هنوز مشخص نشده؛ چرا‌که اصولا این تیم هنوز سرمربی ندارد که بخواهد بر اساس آن به تقویت تیم در نیم‌فصل بپردازد. پیش از این، عنوان شده بود مدیرعامل باشگاه طبق همان فهرست پیشین یحیی گل‌محمدی مشغول خرید است که البته این موضوع نیز چندان به تأیید نرسیده است. اینکه گزینه‌های جدید در صورت نهایی‌شدن‌ مورد تأیید سرمربی آتی هم قرار بگیرند یا خیر، از آن دست اتفاقاتی است که می‌تواند در ادامه مسیر کار سرخ‌پوشان تهرانی را به اما و اگر بکشاند.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها