|

بی‌رحمی‌های ادامه‌دار سپاهان

استقلال حاضر نیست صدر را به کسی بدهد

هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته به پایان رسید که در حساس‌ترین تقابل‌ها، سه تیم مدعی سپاهان، پرسپولیس و استقلال به مصاف رقبا رفتند.

استقلال حاضر نیست صدر را به کسی بدهد

هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر شب گذشته به پایان رسید که در حساس‌ترین تقابل‌ها، سه تیم مدعی سپاهان، پرسپولیس و استقلال به مصاف رقبا رفتند. از جمع این مثلث، فقط پرسپولیس بود که در عین ناباوری، فرصت کسب سه امتیاز در تقابل با تیم قعرجدولی استقلال خوزستان را از دست داد و به کارش با ثبت تساوی 2-2 پایان داد. دو مدعی دیگر ولی حسابی بی‌رحم نشان دادند. سپاهان در دیداری خارج از خانه هوادار را در هم کوبید و استقلال هم در ورزشگاه آزادی، جشنواره گل مقابل نساجی به راه انداخت.

چه کسی سپاهان را متوقف می‌کند؟

سپاهان بهترین و آماده‌ترین تیم این روزهای لیگ برتر ایران است. در این موضوع شکی وجود ندارد. اگر کسی هم قرار است مردد شود، کافی است به ثبات وحشتناک این تیم در کسب برد نگاهی گذرا بیندازد. آنها روز گذشته پنجمین برد متوالی‌شان را با یک برد پرگل دیگر جشن گرفته و این بار تیم هوادار را 5 بر صفر در هم کوفتند. برای آمارهای جذابی که سپاهان در این فصل ثبت کرده فقط کافی است به خط حمله آنها رجوع کرد؛ این تیم پس از 12 بازی 32 گل زده دارد که حفظ چنین روندی می‌تواند همه رکوردهای ثبت‌شده در این زمینه را بشکند. شاگردان ژوزه مورایس از همین حالا دو آقای گل در صدر جدول دارند. دو بازیکنی که پیش‌تر سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس را دارند: شهریار مغانلو و رضا اسدی که هر دو هشت‌گله هستند. مجموع گل‌های مغانلو و اسدی به عدد 16 رسید و این در حالی است که 11 تیم لیگ برتری کمتر از این تعداد گل به ثمر رسانده‌اند و زمانی این آمار جالب‌تر‌ می‌شود که بدانیم تعداد گل‌های آنها از تیم سابقشان، پرسپولیس، که 15 گل به ثمر رسانده بیشتر است.

استقلال صدر را بی‌خیال نمی‌شود

کسی تا به الان نتوانسته در دیداری که استقلال در آن میزبان است، امتیازی بگیرد و جان سالم به در ببرد. تیم جواد نکونام رکورد صددرصد برد در دیدارهای خانگی را دارد. این رکورد شب گذشته هم دست‌نخورده باقی ماند، با این تفاوت که برای رقم‌زدنش، آنها نساجی را با نتیجه 4 بر صفر از پیش‌رو برداشتند. استقلال که در شش بازی اخیر به چهار تساوی و دو برد دست یافته بود، با بردن نساجی نوار سه تساوی متوالی‌اش را پاره کرد و با کسب 28 امتیاز، همچنان با یک امتیاز اختلاف بالاتر از سپاهان، صدرنشین ماند. این تیم در پنج بازی قبلی یک پیروزی داشته است. استقلال در حالی برنده شد که نساجی تاکنون موفق به پیروزی برابر آبی‌پوشان نشده است و در لیگ برتر با احتساب بازی شب گذشته شش بار از این تیم شکست خورده است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها