|

دور دنیا با وحشت

در این مطلب به چند اتفاقی که توانسته‌اند در خبرگزاری‌های جهان، مخاطبان را شگفت‌زده کنند، به‌طور گذرا اشاره کرده‌ایم.

دور دنیا با وحشت

در این مطلب به چند اتفاقی که توانسته‌اند در خبرگزاری‌های جهان، مخاطبان را شگفت‌زده کنند، به‌طور گذرا اشاره کرده‌ایم.

یک ازدواج عجیب

خبرآنلاین: بریژیت، همسر امانوئل مکرون، عاشقانه‌های کلاسی را فاش می‌کند که چگونه زمانی که امانوئل ۱۵ سال داشت، عاشق معلم ۴۰‌ساله خود شد. به گزارش سان، بانوی اول فرانسه، در مصاحبه‌ای نادر و افشاگرانه با مجله پاریس مچ درباره ازدواج خود صحبت کرد. رابطه آنها که باعث رسوایی بزرگی در شهر کوچک شد، تداوم یافت، اما او یک دهه ازدواج با او را به تعویق انداخت. در همین حال پدر و مادر رئیس‌جمهور فرانسه او را به مدرسه دیگری در پاریس فرستادند؛ زمانی که مکرون قول داد تا عاشق شخصی هم‌سن‌و‌سال خود شود. اما ماجرا به اینجا ختم نشد و پس از سال‌ها این زوج با ۲۴ سال اختلاف سنی ازدواج کردند. پسر او سه سال بزرگ‌تر از مکرون بوده و دخترانش در حال حاضر ۴۶ و ۳۹‌ساله هستند. به گزارش رویترز، ظاهرا والدین مکرون حتی پیش از اینکه حقیقت را دریابند، فکر می‌کردند که او عاشق لارنس، دختر بریژیت و همکلاسی‌اش است. گفته می‌شود که پدرش از بریژیت خواسته است که تا ۱۸‌سالگی از او دوری کند که او با گریه گفته که نمی‌تواند. هنگامی که فرزندانش مانند امانوئل نوجوان بودند، بریژیت ادعا کرد که نمی‌خواهد با رابطه خود «زندگی آنها را خراب کند». این وضعیت به مدت 10 سال ادامه یافت تا همه چیز برای آنها مهیا شود. می‌توان تصور کرد که در این مدت آنها چه چیزهایی از اطرافیان خود می‌شنیدند. بریژیت در آن برهه گفته بود که نمی‌خواهد زندگی خود را از دست بدهد. آنها در سال ۲۰۰۷ پس از بزرگ‌تر‌شدن فرزندانش و طلاق‌گرفتن از همسر اولش، ازدواج کردند. زمانی که مکرون بعدها در کانون توجهات سیاسی قرار گرفت، فیلمی از او در حال بوسیدن گونه همسر آینده‌اش منتشر شد؛ درست در زمانی که او نوجوان و معلمش متأهل بود. او اکنون ناپدری سه فرزند بزرگسال همسرش از‌جمله سباستین است که از او بزرگ‌تر است. مکرون هیچ فرزندی از همسرش ندارد؛ اگرچه او پدربزرگ هفت نوه بریژیت به حساب می‌آید.

هوش مصنوعی می‌گوید پوتین مرده است

یکی از خبرهایی که مورد توجه قرار گرفت، اشتباه یا تحلیل هوش مصنوعی درباره پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بود که واکنش‌برانگیز شد.

تمبر 100 میلیاردی

فرارو‌: در اوایل همین هفته، یک تمبر (جنی وارون) در یک حراجی به مبلغ دو میلیون دلار فروخته شد؛ رقمی که آن را به گران‌ترین تمبر ایالات متحده تبدیل کرد. این تمبر در سال 1918 چاپ شد. اداره پست ۹ مجموعه صد‌تایی از تمبر‌های اشتباهی را چاپ کرد که هواپیمای وارونه را نشان می‌دادند. هشت مجموعه نابود شد و بسته نهم سرنوشت متفاوتی پیدا کرد. در سال ۲۰۲۱، یک بسته چهارتایی از جنی‌های وارونه در یک حراجی به قیمت ۴.۹ میلیون دلار فروخته شد و اما نهایتا در اوایل همین هفته، شماره ۴۹ که در سال ۲۰۱۸ پس از گذراندن چندین دهه در یک صندوق امانات دوباره پیدا شده بود، به‌عنوان گران‌ترین تمبر آمریکا فروخته شد.