|

رایزنی «امیر عبداللهیان» و «عادل المهدی» درباره آخرین تحولات عراق

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر پیشین عراق که سرگرم دیدار از کشورمان است شامگاه یکشنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه خصوصا آخرین تحولات در عراق و همچنین موضوعات مهم منطقه به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

رایزنی «امیر عبداللهیان» و «عادل المهدی» درباره آخرین تحولات عراق

به گزارش شبکه شرق، امیرعبداللهیان در این دیدار مراتب خرسندی جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های رهبران عراقی بویژه شخصیت هایی همانند عادل عبدالمهدی در حفظ وحدت ملی عراق و به نتیجه رسیدن تلاش ها در پارلمان این کشور که منجر به انتخاب رییس جمهور جدید و همچنین مکلف شدن نخست وزیر برای معرفی دولت جدید شد را اعلام کرد.

 

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام مجدد حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم عراق و با ابراز رضایت از سطح مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، تلاش دو کشور برای ارتقای روابط، متناسب با ظرفیت های گسترده موجود خصوصا در بخش همکاری های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.

 

عادل عبدالمهدی نیز در این دیدار با تشریح اوضاع داخلی عراق دیدگاه های خود در خصوص موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی را بیان کرد.

 

طرفین هم‌چنین در این دیدار آخرین وضعیت گفتگو برای رفع تحریم و روند گفتگوهای عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار دادند.

منبع: ايسنا