|

دبی را آب بُرد/ ویدئو

دبی روز دوشنبه زیر آب رفت و روز سه‌شنبهُ موج دوم آب و هوای بارانی وارد آن شد.

دبی را آب بُرد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، منابع خبری اعلام کردند در پی بارندگی شدید و پرحجمِ عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۳) به وقت محلی، فرودگاه دبی غرق در آب شد و در پی آن بسیاری از پروازها لغو شده یا به تعویق افتاد.

منابع محلی می‌گویند بسیاری از مناطق دبی پس از طوفان و بارندگی فوق‌العاده شدید در عرض چند دقیقه دچار سیل و آبگرفتگی شده است.

طوفان، فعالیت‌های فرودگاه اصلی را برای مدتی مختل کرد و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که هواپیماها روی باند فرودگاهِ غوطه‌ور در آب، جا‌به‌جا می‌شوند.

یک سخنگوی فرودگاه بین‌المللی دبی گفت به دلیل طوفان شدید به مدت ۲۵ دقیقه فعالیت‌های این فرودگاه متوقف شد و در مجموع ۲۱ پرواز خروجی و ۲۴ پرواز ورودی لغو شد و همچنین سه پرواز به سایر فرودگاه های همسایه تغییر مسیر داد.

سیل دبی

سیل دبی

به گزارش روزنامه متروی انگلیس، سخنگوی فرودگاه بین‌المللی دبی افزود: در حال حاضر وضعیت به حالت عادی بازگشته و پروازها از سر گرفته می‌شود.

مقامات پلیس محلی گفته‌اند مردم این نواحی از قبل، هشدار پیش‌بینی تغییر شرایط آب و هوایی را دریافت کرده بودند و پلیس دبی روز گذشته یک هشدار ایمنی صادر کرد و از مردم خواست از حضور در سواحل و همچنین دره‌هایی که ممکن است در مسیر سیل باشند، اجتناب کنند.

سیل دبی

سیل دبی

این هشدارها به دلیل شرایط جوی نامساعد از جمله بارندگی زیاد، وزش بادهای شدید، رعد و برق گاهی همراه با تگرگ و در نتیجه کاهش دید بوده است.

در شبکه‌های اجتماعی نیز امروز بعدازظهر تصاویری از آبگرفتگی و سیلاب در برخی جاده‌ها و خیابان‌های اصلی منتشر شده است.

روزنامه هندوستان تایمز نیز نوشت، به دلیل جاری شدن سیل در جاده‌ها، مدارس در سراسر امارات تا حد زیادی تعطیل و کارمندان دورکار شدند.

این شرایط جوی در حالی در دبی و سایر مناطق امارات گزارش شده که از روز پیش در عمان نیز بسیاری از نواحی درگیر سیل شدید و کم‌سابقه بوده، خسارات گسترده برجای گذاشته و حوادث مرتبط با آن نیز تاکنون چندین تلفات داشته است.

مقامات امدادی هنوز در بسیاری از مناطق عمان در حال کمک‌رسانی و نیز جست‌وجوی قربانیان احتمالی بیشتر هستند.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها