|

اردوغان دوباره وارد کارزار انتخاباتی شد؟

رسانه‌های ترکیه امروز (پنج‌شنبه) گزارش دادند که رئیس‌جمهوری ترکیه جلسه غافلگیرکننده‌ای با تیم مبارزات انتخاباتی خود برگزار کرده و به آنها دستور داده تا آماده‌سازی‌های دقیق برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را آغاز کنند.

اردوغان  دوباره وارد کارزار انتخاباتی شد؟

به گزارش شبکه شرق، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه برای جلسه غافلگیرانه‌ای تیم مبارزات انتخاباتی خود را فراخوانده و نظرات آنها را در مورد انتخابات آینده ارزیابی کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، تیم اردوغان با تاکید ویژه بر ایجاد گفتمان‌های جدید در حوزه اقتصاد و عدالت، نظرات خود را در مورد محتوا و روش‌شناسی تهیه مانیفست انتخاباتی به اشتراک گذاشت.

براساس گزارش ینی شفق، اردوغان همچنین به اعضای کارزار انتخاباتی خود دستور داد که مقدمات انتخابات را آغاز کنند و به هر یک از آنها پنج دقیقه فرصت داد تا ایده‌های خود را در مورد فعالیت‌های انتخاباتی ارائه دهند و از نظرات آنها یادداشت‌برداری می‌کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آتی ترکیه برای ۱۸ ژوئن ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. این خبر جمعه گذشته از سوی بکر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه در بحبوحه درخواست‌های جدی نیروهای اپوزیسیون به منظور جلو انداختن این تاریخ اعلام شد.

حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه (آک‌پارتی) و حزب حرکت ناسیونالیستی، در سال ۲۰۱۸ بلوک انتخاباتی "اتحاد مردم" را تشکیل داد. برای مدتی طولانی، اردوغان فاش نمی‌کرد که آیا دوباره برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد می‌شود یا خیر تا اینکه در نهم ژوئن در دیدار با هوادارانش در شهر ازمیر از نامزدی برای انتخابات سخن گفت. با این حال، او از اپوزیسیون اصلی ترکیه موسوم به "حزب مردم جمهوری‌خواه" و رهبرش کمال قلیچداراوغلو خواسته تا در اسرع وقت نامزدهای خود را اعلام کنند.