|

ماسک خطاب به زلنسکی: برای جان مردم اوکراین ارزش قائل نیستی

مالک شبکه اجتماعی ایکس گفت: رئیس‌جمهوری اوکراین مدت‌هاست که در تفکر سلاخ‌گونه خود گیر افتاده است؛ تفکری که با واقعیت صحنه هیچ ارتباطی ندارد.

ماسک خطاب به زلنسکی: برای جان مردم اوکراین ارزش قائل نیستی

به گزارش شبکه شرق، ایلان ماسک با بیان اینکه رئیس‌جمهوری اوکراین برای جان مردم خود ارزشی قائل نیست، تلویحا با اظهارات فرمانده کل ارتش اوکراین مبنی بر به بن‌بست رسیدن ضدحمله این کشور موافقت کرد.

ایلان ماسک، مالک شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) گفت: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین مدت‌هاست که در تفکر سلاخ‌گونه خود گیر افتاده است؛ تفکری که با واقعیت صحنه هیچ ارتباطی ندارد.

ماسک همچنین گفت: به نظرم «والری زالوژنی»، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین شخصی است که برای جان مردم کشورش ارزش قائل بوده و نگاهی واقع‌گرایانه به وقایع دارد.

زالوژنی پیش‌تر در اظهاراتی بیان کرد که جنگ اوکراین و روسیه به بن‌بست رسیده است. این اظهارات موجی از واکنش‌ها را در رسانه‌های غربی به دنبال داشت و حتی برخی از متحدان کی‌یف را به وحشت انداخت.

 

زلنسکی در واکنش به اظهارات زالوژنی گفت که گرچه قبول دارد اوکراین در این جنگ وضعیت دشواری دارد، اما با اظهارات فرمانده کل نیروهای مسلح کشورش موافق نیست.

رئیس‌جمهوری اوکراین خواستار پس گرفتن تمامی مناطقی است که روسیه در این جنگ یا در مناقشه سال ۲۰۱۴ ضمیمه خاک خود کرده است. چهار منطقه «زاپوریژیا، دونتسک، لوهانسک و خرسون» که بخشی از خاک اوکراین محسوب می‌شوند، در اواخر سال ۲۰۲۲ با برگزاری همه‌پرسی توسط روسیه، به خاک این کشور ضمیمه شدند. روسیه در سال ۲۰۱۴ نیز شبه‌جزیره کریمه را به خاک خود الحاق کرد.

رسانه‌ها و اندیشکده‌های غربی در خلال ضدحمله اوکراین گزارش داده‌اند که نتیجه این ضدحمله در حفظ یا قطع حمایت‌های غرب از کی‌یف برای مقابله با روسیه تأثیرگذار است؛ بنابراین زلنسکی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به مسئله بن‌بست در ضدحمله اوکراین پرداخته شود، زیرا بدون حمایت‌های غرب ادامه جنگ برای اوکراین ممکن نیست.

 

 

منبع: ایسنا