|
کدخبر: 843842

رییس‌جمهوری اوکراین به روسیه پیشنهاد داد؛

تبادل سیاستمدار روسیه با اسرای اوکراینی

رییس جمهوری اوکراین پیشنهاد تبادل سیاست مدار طرفدار روسیه با زنان و مردان (اوکراینی) اسیر شده در دست نیروهای مسکو را مطرح کرده است.

ولودیمیر زلنسکی رییس جمهوری اوکراین روز چهارشنبه پیشنهاد تبادل ویکتور مدودچوک سیاستمدار طرفدار روسیه با زنان و مردان (اوکراینی) اسیر شده در دست نیروهای مسکو را مطرح کرده است.

زلنسکی در یک سخنرانی در ساعات اولیه روز چهارشنبه گفت که برای نیروهای امنیتی و نظامی اوکراین بررسی چنین مساله ای مهم است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، نیروهای امنیتی اوکراین روز گذشته اعلام کردند مدودچوک که نزدیک ترین و تاثیرگذارترین متحد ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در اوکراین است را دستگیر کردند.

ایوان باکانوف رئیس سرویس‌های مخفی اوکراین گفته است که نیروهای امنیتی اوکراین "عملیات ویژه چند سطحی خطرناک و سریع" را برای دستگیری مدودچوک انجام داده‌اند.

مدودچوک در اظهاراتی که نشان دهنده نزدیکی او به رییس جمهور روسیه است اعلام کرده که پوتین پدرخوانده دخترش می‌باشد.

کی‌یف در ماه فوریه گفته بود که مدودچوک رهبر حزب اپوزیسیون این کشور از حبس خانگی فرار کرده است. سال گذشته مقامات اوکراین وی را به خیانت متهم کردند اما وی این اتهامات را رد کرده است.

زلنسکی ماه گذشته گفت فعالیت چندین حزب سیاسی مخالف از جمله حزب مدودچوک موسوم به "برای زندگی" که با روسیه ارتباط دارند، به حالت تعلیق درآمده است.