|

اطلاعیه مهم وزارت آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش یک اطلاعیه جدید صادر کرد.

اطلاعیه مهم وزارت آموزش و پرورش

به گزارش شبکه شرق، وزارت آموزش‌ و پرورش اطلاعیه‌ای درباره رتبه‌بندی معلمان و ارزیابی مجدد معلمان فاقد رتبه صادر کرد.

وزارت آموزش‌ و پرورش با صدور یک اطلاعیه‌ اعلام کرد: «تمام معلمانی که از تاریخ «اول خرداد ۱۴۰۳» به بعد، حداقل یک‌سال از تایید نهایی مرحله اول رسیدگی به پرونده آنان گذشته و کارنامه رتبه‌بندی آنان دارای وضعیت‌: «عدم احراز رتبه/فاقد رتبه» است، مشمول ارزیابی مجدد شدند.»

وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه‌ای درباره ارزیابی مجدد مشمولانی که پس از ارزیابی نخست در وضعیت عدم احراز رتبه (فاقد رتبه) قرار گرفته‌اند، منتشر کرد.

وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه اعلام کرد: «پیرو بخشنامه مورخ «۲۳ خرداد ۱۴۰۳» در اجرای ماده «۵» آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان (موضوع ارزیابی مجدد مشمولانی که پس از ارزیابی نخست در وضعیت عدم احراز رتبه (فاقد رتبه) قرار گرفته‌اند) و با لحاظ کردن شرایط زیر در فرآیند بارگذاری مستندات و ارزیابی مجدد جهت تعیین رتبه استحقاقی قرار می‌گیرند.

۱. مطابق مقررات مدت زمان ارزیابی مجدد مشمولان ماده فوق یک سال پس از تایید نهایی مرحله اول پرونده آنان در هیات ممیزه است.

۲. تمام مشمولانی که از تاریخ «اوا خرداد ۱۴۰۳» به بعد حداقل یک‌سال از تایید نهایی مرحله اول رسیدگی به پرونده آنان گذشته و کارنامه رتبه‌بندی آنان دارای وضعیت‌: «عدم احراز رتبه/فاقد رتبه» است، مشمول ارزیابی مجدد مطابق ماده «۵» آیین‌نامه هستند.

۳. مالک عمل، رتبه مندرج در کارنامه رتبه‌بندی افراد در صفحه شخصی آنان در سامانه my.medu.ir است، لذا در صورتی که فرآیند رسیدگی به پرونده افراد به اتمام رسیده و مورد تایید نهایی هیات ممیزه قرار گرفته است (مطابق بند ۱) مشمول ارزیابی مجدد می‌شوند.

۴. مشمولان ماده مذکور صرفاً افرادی هستند که در وضعیت شاغل باشند.

۵. جهت بارگذاری مدارک و مستندات؛ تاریخ صدور و یا اجرای فعالیت می‌بایست منتهی به تاریخ پایان مهلت یک‌ساله باشد و تاریخ‌های پس از آن مورد پذیرش نمی‌باشد. (به عنوان مثال فردی که در مورخ «یکم تیر ماه ۱۴۰۳» مهلت یک‌ساله تکمیل شده است مدارک تا قبل از این تاریخ معتبر می‌باشد)

۶. زمان شروع بارگذاری مدارک از تاریخ ورود به سامانه به مدت یک ماه است. مدت زمان پیش‌بینی‌شده قابل تمدید نیست.

۷. راهنمای بارگذاری مدارک قابل پذیرش و امتیازات مربوط به هر مدرک در سامانه درج شده است. با عنایت به اینکه پس از مدت زمان ذکرشده امکان بارگذاری مجدد هیچ مدرکی وجود ندارد توصیه می‌شود افراد ضمن مطالعه دقیق راهنمای مورد نظر، شخصاً نسبت به بارگذاری مدارک اقدام کنند.

۸. افرادی که قبل از «یکم خرداد ۱۴۰۳»، مهلت یک‌ساله آن‌ها به پایان رسیده بود و مشمول ارزیابی مجدد شده‌اند، با توجه به نزدیک‌شدن به پایان مهلت یک ماه می‌بایست حداکثر تا تاریخ «۲۰ تیر ماه ۱۴۰۳» نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام کنند. در غیر این صورت، مطابق مقررات، مهلت یک ماه آنان به پایان خواهد رسید.

۹. مسئولیت اطلاع‌رسانی به‌موقع، دقیق و جامع به مشمولان برعهده مدیران کل استان‌ها است، لذا انتظار می‌رود تدابیر و راهکار‌های مناسب جهت آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به همه مشمولان در سطح استان، مناطق و مدارس اتخاذ شود.»

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها