|

هشدار زرد هواشناسی و دریایی در این استان ها

مطابق اعلام سازمان هواشناسی و بررسی خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی ۲ هشدار در سطح زرد برای روزهای آینده صادر شده است.

هشدار زرد هواشناسی و دریایی در این استان ها

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح زرد هواشناسی و دریایی در استان خبرداد.

مهرداد حسن زاده اظهار کرد: مطابق اعلام سازمان هواشناسی و بررسی خروجی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی ۲ هشدار در سطح زرد برای روزهای آینده صادر شده است.

وی از صدور هشدار سطح زرد جوی هواشناسی خبر داد و اظهار داشت: بر اثر این سامانه از امروز ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ تا اواخر وقت روز جمعه ۱۴۰۳/۰۴۱۵ شاهد رگبار پراکنده باران و رعد و برق و افزایش باد در ارتفاعات استان با تاکید بر مناطق بشاگرد، حاجی آباد و بستک خواهیم بود؛ در مناطق مرکزی استان نیز احتمال وقوع گرد و خاک و کاهش موقتی کیفیت هوا وجود دارد.

حسن زاده از مردم خواست در تاریخ‌های گفته شده با توجه به احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی و بارش در ارتفاعات، از اسکان در نزدیک رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات پرهیز کنند و افزود: شرایط دریایی نیز با توجه به وزش بادهای شمال غربی تا جنوب غربی در حالت هشدار است و احتمال افزایش طول موج تا ۱۵۰ سانتی متر در خلیج فارس و تنگه هرمز وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت حفاظت از تورهای صیادی افزود: ضمن رعایت تدابیر لازم برای تردد شناورها در خلیج فارس و تنگه هرمز در مدت یاد شده توصیه می‌شود از فعالیت‌هایی تفریحی، ورزشی دریایی مثل شنا در سواحل نیز خودداری شود.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها