|

چمران: چینی‌ها یک رام تراموا تحویل ایران خواهند داد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: چینی‌ها یک رام تراموا تحویل خواهند داد. این اتوبوس چرخ لاستیکی و سه‌کابین به صورت هوشمند و بدون راننده در چین فعالیت می‌کند اما در تهران با این شرایط، بدون راننده سخت است و با راننده تردد خواهد کرد.

چمران: چینی‌ها یک رام تراموا تحویل ایران خواهند داد

به گزارش شبکه شرق، رئیس شورای اسلامی شهر تهران از اهدای یک رام تراموا چینی به شهرداری تهران خبر داد.

مهدی چمران؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهدای یک رام تراموا از چین اظهار کرد: چینی‌ها این موضوع را مطرح کردند و تحویل خواهند داد. این اتوبوس چرخ لاستیکی و سه‌کابین به صورت هوشمند و بدون راننده در چین فعالیت می‌کند، اما در تهران با این شرایط، بدون راننده سخت است و با راننده تردد خواهد کرد.

چمران با بیان اینکه تراموا گران‌قیمت است و اگر از لحاظ قیمتی نیز به صرفه باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت، افزود: کابین تراموا از کابین‌های اتوبوس‌های سه‌کابینه کمی بزرگتر است و بهترین فضا برای استفاده از آن در خط میدان آزادی ـ تهرانپارس است.

رئیس شورای شهر تهران با اعلام اینکه تست اولین واگن ساخته شده هفته آینده انجام خواهد شد، اظهار کرد: اولین رام قطار به نظر تا هفت ماه آینده آماده خواهد شد. چین زمان بیشتری را می‌خواهد، اما طبق قرار این واگن‌ها سریع‌تر تحویل داده خواهد شد.

چمران با بیان اینکه نمی‌توان در مورد زمان ورود اتوبوس‌ها زمان قطعی اعلام کرد، گفت: قرارداد منعقد شده و امیدواریم سریع‌تر تحویل دهند. وقتی شروع به ارسال شده می‌توان بعد از آن با سرعت واردات را دنبال کرد.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها