|

بیشترین خودکشی‌ها در این زمان رخ می‌دهد!

آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۹ درصد از خودکشی‌ها و ۳۶ درصد از قتل‌ها، در شب اتفاق می‌افتند.

بیشترین خودکشی‌ها در این زمان رخ می‌دهد!

به گزارش شبکه شرق، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ساعات اولیه نیمه شب می‌تواند خطرناک‌ترین ساعات برای افرادی باشد که در آستانه خودکشی یا قتل هستند.

آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۹ درصد از خودکشی‌ها و ۳۶ درصد از قتل‌ها در شب اتفاق می‌افتد.

محققان گزارش می‌دهند که خطر خودکشی پنج برابر بیشتر و خطر قتل بین ساعت ۲ تا ۳ بامداد برای افرادی که در بیداری شب بیدار هستند، ۸ برابر بیشتر است.

«اندرو تابز»، سرپرست تیم تحقیق در برنامه تحقیقاتی خواب و سلامت دانشگاه آریزونا، می‌گوید: «اختلال در خواب ممکن است تفکر منطقی را به شدت مختل کند، که می‌تواند رفتار‌های تکانشی را در افراد آسیب پذیر ایجاد کند.»

آمار نشان می‌دهد که نزدیک به ۱۹ درصد از خودکشی‌ها و ۳۶ درصد از قتل‌ها، در شب اتفاق می‌افتند.

برای مطالعه جدید، محققان داده‌های ۱۵ ساله ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کردند که شامل بیش از ۷۸۰۰۰ خودکشی و ۵۰۰۰۰ قتل بود.

محققان گزارش دادند که نوجوانان و بزرگسالان جوان سه برابر بیشتر در معرض خودکشی در سکوت شب بودند.

خطر خودکشی در شب برای افرادی که مشروب می‌نوشیدند و کسانی که با شریک زندگی خود دعوا کرده بودند بیشتر است.

به گفته محققان، به نظر می‌رسد بیدار شدن در شب با عملکرد‌های پیچیده تصمیم گیری مغز تداخل دارد. در زمانی که روحیه منفی افراد در اوج است و مثبت‌اندیشی در پایین‌ترین حد خود است، تفکر منطقی را کاهش می‌دهد.

تابز در بیانیه خبری دانشگاه گفت: «مطالعات آینده می‌تواند روشن کند که دقیقاً چه اتفاقی در مغز می‌افتد تا افراد را مستعد این نوع خطرات کند و آیا استراتژی‌های مبتنی بر شواهد برای بهبود خواب و کاهش بیداری شبانه می‌تواند به کاهش خطرات و جلوگیری از این پیامد‌های غم‌انگیز کمک کند.»

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها