|

شناسایی ۱۳۴ هزار ساختمان ناایمن در کشور

دبیر اجرایی اولین همایش فناوری‌های مهندسی ایمنی حریق گفت: در کل کشور ۱۳۴ هزار ساختمان نا ایمن وجود دارد که ضروری است این ساختمان‌های تجمعی ایمن سازی شوند.

شناسایی ۱۳۴ هزار ساختمان ناایمن در کشور

به گزارش شبکه شرق، دبیر اجرایی اولین همایش فناوری‌های مهندسی ایمنی حریق گفت: در کل کشور ۱۳۴ هزار ساختمان نا ایمن وجود دارد که ضروری است این ساختمان‌های تجمعی ایمن سازی شوند.

مهدی بستانچی روز یکشنبه در حاشیه همایش فناوری‌های مهندسی ایمنی حریق در جمع خبرنگاران افزود: تهران در کشور در موضوع ساختمان‌های نا ایمن پیشتاز است چرا که ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن کشور در تهران است و بیش از ۷۰ ساختمان همچون پلاسکو و مترو پل در این کلانشهر در وضعیت بحرانی است.

«این همایش در آستانه سالگرد حادثه فرو ریختن ساختمان مترو پل آبادان برگزار شد و با حضور صاحب نظران چرایی آتش سوزی ساختمان‌های تجمعی از جمله بیمارستان گاندی بررسی شد»

عضو هیات مدیره انجمن ایمنی و مهندسی حریق استان تهران همچنین ادامه داد: موضوع آتش نشانی به هنگام بروز حادثه بسیار مهم است چرا که در همین حادثه بیمارستان گاندی هفت جنین و بیش از ۶۰ بیمار توسط آتش نشانی نجات داده شدند.

وی در خصوص نمای کامپوزیت ساختمان‌ها نیز گفت: متاسفانه در خصوص نمای ساختمان‌ها دستورالعمل مناسب نداریم و بسیاری از کارفرماها و سازندگان ساختمان مساله ایمنی را کار فانتزی می‌بینند بنابراین باید فرهنگ سازی صورت گیرد و تقاضا میان مردم ایجاد شود.

بستانچی در خصوص شرکت‌های دانش بنیان در زمینه ایمنی ساختمان‌ها گفت: در این حوزه ۳۰ شرکت دانش بنیان شناسایی کردیم و اگر حوزه به لحاظ اقتصادی هم جذاب باشد قطعا آمار شرکت‌ها بیشتر می‌شود.

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها