|

برنامه قطعی برق در ۱۴۰۳/ تابستان امسال باز هم قطعی برق خواهیم داشت؟

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: در تابستان پیش‌رو، باید بحث مدیریت مصرف با جدیت دنبال شود. لازم است تدبیر و تلاش کنیم تا قطعی برق هم در بخش خانگی و هم در بخش صنایع به حداقل برسد.

برنامه قطعی برق در ۱۴۰۳/ تابستان امسال باز هم قطعی برق خواهیم داشت؟

به گزارش شبکه شرق، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با تمام مشکلاتی که در ناترازی برق و فرسودگی نیروگاه‌ها وجود دارد تلاش بر این است تا با مدیریت صحیح، خاموشی‌ها در تابستان به حداقل برسد.

احمد مرادی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات انجام شده برای مدیریت خاموشی ها در فصل تابستان، با بیان اینکه تاکید ما همواره این بوده تا جلوی ناترازی انرژی گرفته شود، اظهار داشت: کمیسیون انرژی مجلس پیش بینی کرد تا دولت سالی ۱۰ هزار مگاوات تولید برق را افزایش دهد تا ظرف  چهار سال بالغ بر ۴۰ هزار مگاوات تولید برق افزایش یابد. از سوی دیگر در کنار افزایش تولید باید به فرهنگ سازی در زمینه مصرف برق نیز پرداخته شود.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه امروز برخی از نیروگاه‌های ما قدیمی و فرسوده هستند و دچار خوردگی شده اند، گفت: بعضا برای مدیریت خاموشی ها شاهد هستیم که به سمت صنایع رفته و در این بخش خاموشی داریم که این امر به تولید آسیب وارد می کند که باید با تدبیر، خاموشی‌ها به حداقل برسد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، صرفه جویی در مصرف را مولفه مهمی در مدیریت انرژی ذکر و تصریح کرد: از سوی دیگر باید به سمت انرژی های تجدیدپذیر گام برداشت.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مرادی در پایان تاکید کرد: در تابستان پیش‌رو، نیز باید بحث مدیریت مصرف با جدیت دنبال شود. لازم است تدبیر و تلاش کنیم تا خاموشی‌ها هم در بخش خانگی و هم در بخش صنایع به حداقل برسد.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها