|

اعلام نتایج آزمون اختصاصی فرهنگیان/ زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مشخص شد

زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و اعلام نتایج آزمون اختصاصی فرهنگیان مشخص شد.

اعلام نتایج آزمون اختصاصی فرهنگیان/ زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مشخص شد

به گزارش شبکه شرق، معاون فنی و آماری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: نمرات خام نوبت اول کنکور سراسری که در اردیبهشت ماه برگزار شد، به همراه نتایج اولیه آزمون اختصاصی فرهنگیان تا ۱۵ خرداد اعلام می شود.

احسان جمالی، معاون فنی و آماری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در اولین نشست خبری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور که امروز در ساختمان مرکزی این سازمان برگزار شد، در خصوص نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۳ دانشگاه ها و موسسات آموزش تاکید کرد: نتایج اولیه این آزمون اعلام و انتخاب رشته آن نیز انجام شد. نتایج چند برابر ظرفیت دکتری ۱۴۰۳ تا اواسط خرداد ماه اعلام می شود.

او در ادامه تصریح کرد: از نیمه دوم خرداد ماه تا نیمه تیرماه، فرصت و زمانی است که دانشگاه‌ها فرصت دارند، مصاحبه‌های تخصصی خود از داوطلبان دکتری انجام بدهند.

جمالی تاکید کرد: نتایج نهایی پدیرفته شدگان دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش ۱۴۰۳ نمیشه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

معاون فنی و آماری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در خصوص نتایج مرحله اول کنکور ۱۴۰۳ نیز اظهار کرد: همانند سال گذشته نمرات خام نوبت اول کنکور سراسری که در اردیبهشت ماه برگزار شد، به همراه نتایج اولیه آزمون اختصاصی فرهنگیان تا ۱۵ خرداد اعلام می شود.

او با بیان اینکه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از هفته آینده آغاز می شود، گفت: نتایج اولیه به صورت سه برابر ظرفیت تا اواسط خردادماه اعلام خواهد شد و ارزیابی تخصصی وزارت آموزش و پرورش تا پایان تیرماه صورت می گیرد.

معاون فنی و آماری سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور در پایان تاکید کرد: برنامه زمانی دانشگاه فرهنگیان به گونه‌ای است باید قبل از انتخاب رشته کنکور سراسری در مردادماه تکلیف افراد مشخص شود.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها